Popüler video oyunu platformlarından Steam üzerinde aynı anda oyun oynayan 27 milyon kişi oldu ve böylece yeni bir rekor kırıldı. İşte detaylar…

Video oyunları günümüzde artık Steam gibi platformlar aracılığıyla edinilip indiriliyor ve bu durum Steam gibi platformlarda büyük online oyuncu topluluklarının oluşmasına neden oldu. Son günlerde oyuncu sayısını iyice artıran Steam, son bilgilere göre 27 milyondan fazla eş zamanlı oyuncuya ulaştı ve böylece önemli bir rekor kırdı.

Sonbahar indirimi dönemlerinde oyuncular için önemli fırsatlar sunan Steam, bu yıl da yine Sonbahar İndirimleri kapsamında karşımıza çıktı ve yine büyük indirimler oyuncularla buluştu.  Pek çok büyük çaplı oyun indirime girdi. Söz konusu indirimler meyvesini verdi zira Steam platformu anlık 27 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başardı.

Özellikle indirim dönemlerinde Steam üzerinde anlık oyuncu sayısında adeta son raddeye gelinmekte olup, oyuncular bu sayede kütüphanelerine yeni oyunlar dahil ediyorlar. Steam, önceki oyuncu sayısı rekorunu 1 Nisan 2021 tarihinde kırmıştı. 1 Nisan 2021 günü toplam 26 milyon 922 bin 926 oyuncu eş zamanlı olarak bulunmuştu.

Peki en fazla oynanan 10 oyun hangisi oldu?

Steam platformunun güncel en fazla oynanan oyunu yine Counter Strike : Global Offensive oldu. Söz konusu oyun adeta yılların eskitemediği yapımlardan biri. Uzun süre önce çıkmış olmasına rağmen büyük ilgi gösterilen video oyunu, ülkemizdeki oyuncular tarafından da tutkuyla oynanıyor. Yakın zamanda da yeni bir versiyonunun çıkması ise son derece güç gözüküyor.

En çok oynanan ikinci oyun Dota 2 olup üçüncülük koltuğunda ise son dönemlerin popüler oyunu PUBG : Battlegrounds yer alıyor. Listenin dördüncü sırasında Apex Legends, beşinci sırasında ise Team Fortress 2 bulunuyor. Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

(Visited 38 times, 1 visits today)