Bu yazımızda TikTok üzerinde ağır çekim videonun nasıl yapılabileceğiyle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok üzerinde milyonlarca kullanıcı bulunmakta olup, ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılan bir uygulama. Pek çok kullanıcı TikTok üzerinden çektiği kısa videolarla sosyal medya üzerinde popüler hale geldi. Özellikle gençler tarafından ilgiyle kullanılan TikTok, şu an Facebook, Instagram gibi dev sosyal medya uygulamalarına bile kafa tutuyor. TikTok üzerinde kullanıcılar belli şartlar dahilinde çok sayıda farklı video içeriği oluşturarak yayınlayabilmekte olup, bazı videolar ağır çekim olarak hazırlanıyor.

Peki nasıl ağır çekim video yapılır?

Ağır çekim fonksiyonu sayesinde videoda dikkat çekmesini istediğiniz anları ağır çekim ile gösterebilirsiniz. Bunun için ilk olarak TikTok uygulamasını açınız ve sonrasında hesabınıza giriş yapınız. Ardından çıkan sayfanın altında bulunan + simgesine dokunarak yeni bir video oluşturunuz. Videoyu kaydetmek için kırmızı daireye basınız. İşinizi bitirdiğinizde video bir kez normal hızda dönecek olup, videoyu çektikten sonra sol alt kısımda yer almakta olan efektler bölümüne giriniz ve alt kısımda yer alan seçenekleri sağa kaydırıp Zaman seçeneğini seçiniz. Sonrasında da Ağır Çekim seçeneğini seçip işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İkinci yol

Video çekme sayfasının sağ üst köşesinde yer almakta olan hız seçeneğini seçip yeni hızı seçiniz. Videoyu 0.5x ve 0.3x hızda yavaşlatabilirsiniz. Yine aynı bölümden normal zamanın iki veya üç katına kadar da hızlandırabilirsiniz.

TikTok uygulamasında bir videoyu geri veya ileriye saramazsınız ancak bir videoyu cihazınıza kaydederseniz bu sayede tablet veya telefonunuzdan ileri, geri sarma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

(Visited 31 times, 1 visits today)