Teknoloji şirketlerinden Huawei, Nova 8i akıllı telefonunu Türkiye pazarında satışa çıkardı. İşte telefona ilişkin ayrıntılar…

Huawei markası özellikle bir dönem akıllı telefon pazarında son derece tutulan, oldukça popüler markalardan biriydi ancak ardından ABD tarafından uygulanan ambargo ile hızlıca kan kaybetti. Günümüzde yeni telefonlarında Google servislerine yer veremeyen Huawei, bu nedenle HarmonyOS işletim sistemi ve kendi uygulamalarını oluşturdu. Elbette bu durum riskli bir sürece girmesine neden oldu.

Huawei ülkemizde yeni bir akıllı telefon piyasaya sürdü. Söz konusu telefon Huawei Nova 8i olup cihaz özellikle yüksek ekran gövde oranıyla dikkat çekiyor. Telefonun yüzde 94,7 ekran gövde oranı bulunmakta olup cihazda 6.67 inç büyüklüğünde ekranı bulunuyor ve bu ekran 2376x1080p ekran çözünürlüğüne sahip.

Kamera Özellikleri

Akıllı telefonun 64 MP yüksek çözünürlüklü kamera lensi bulunmakta olup buna 8 MP ultra geniş açılı lens, 2 MP bokeh lens ve 2 MP makro lens eşlik ediyor ve böylece dörtlü arka kamera tasarımı kullanıyor. Telefonda 66W Huawei SuperCharge şarj desteği bulunmakta olup, cihaz yaklaşık 17 dakikada yüzde 60 kadar şarj oluyor.

Cihazın 128 GB dahili depolama alanı bulunmakta olup ona 6 GB RAM eşlik ediyor. 7 dahili antene ve 180 Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip olan akıllı telefon güçlü oyun deneyimi sağlamaya odaklanmakta olup, cihazda yer alan Rahatsız Etmeyin Modu da oyun oynadığınız esnada aramalar ve mesajlar ile bölünmemenizi sağlıyor.

Fiyatı ne kadar?

Son günlerde Türk Lirasının yabancı paralar karşısında yaşadığı yoğun değer kaybı telefon fiyatlarına da yansımakta olup, cihaz iki farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürülmekte ve gümüş ve gece yarısı siyahı seçenekleriyle satılıyor. Fiyatı 6.499 TL olarak belirlenen akıllı telefon, 21 Ekim gününden önce Huawei üyeliğini aktif eden kullanıcılar için 12 ay ekran koruma garantisi sunmakta.

(Visited 39 times, 1 visits today)