Akıllı telefon markalarından Xiaomi, 12X modeline yönelik olarak yeni yazılım güncellemesine yer verdi. Cihaz böylece seviye atladı.

Akıllı telefonlara yazılım güncellemelerinin yayınlanması, özellikle büyük çaplı güncellemelerin ve güvenlik güncellemelerinin gelmesi son derece önem arz ediyor. Xiaomi markası da yazılım güncellemelerini zamanında yayınlamaya çalışan markalardan biri olup çalışmalarını tam gaz sürdürüyor.

12X Güncellendi

Bir süredir Xiaomi 12X için Android 12 güncellemesinin yayınlanması bekleniyordu ve güncelleme çıktı. Güncelleme Android 12 sürümünü sunmasının yanı sıra aynı zamanda yeni MIUI ile telefona hız katmakta. Xiaomi markası 12 ve 12 Pro ile beraber Avrupa’da Xiaomi 12X telefonunu da piyasaya sürmüştü fakat cihaz Android 11 ile kutudan çıkarak hayal kırıklığına sebep olmuştu. Firma bu sefer de Xiaomi 12X için Android 12 güncellemesine yer verdi. Güncelleme MIUI 13 arayüzünü de içerisinde barındırmakta olup, bu hususta kullanıcıların dikkatini çekebilecek fonksiyonlarıyla öne çıkıyor.

Dosya boyutu

Yayınlanan güncellemenin toplam dosya boyutu 3.1 GB olup bu sebeple güncellemeyi uygulamadan önce kota unsurunu göz önüne almanızı öneriyoruz. Yayınlanan güncelleme V13.0.1.0.SLDMIXM yapı numarası kullanıyor. Bu arada güncellemenin Nisan ayı güvenlik paketini de içerisinde barındırdığını ifade edelim. Bu bağlamda yazılım güncellemesinin kullanıcılara daha güvenli bir telefon deneyimi sunduğunu söyleyebiliriz.

Özelliklerini hatırlayalım

Sekiz Çekirdekli Snapdragon 870 yonga seti ile çalışmakta olan akıllı telefon, ekran içi parmak izi okuyucusuna ve kızılötesi sensörüne sahip. 6.28 inç büyüklüğünde ve aynı zamanda 2400 x 1080 çözünürlüğünde 120 Hz ekrana yer verilen model, 128 GB – 256 GB dahili depolama alanı seçenekleri sahip. Bellek tarafında ise 8 GB RAM ve 12 GB RAM seçenekleri bulunuyor. Telefonda 4500 mAh büyüklüğünde hızlı şarj desteğine sahip olan batarya bulunuyor. 5G desteği de bulunmakta olan model, ileriye dönük Xiaomi telefonlarından biri olarak taktir topluyor. Habere dair görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

(Visited 7 times, 1 visits today)