Bilgisayar donanımlarıyla ilgili yakından tanınan popüler teknoloji şirketlerinden Western Digital tarafından yeni 20 TB kapasiteye sahip olan HDD aygıtlarının tanıtımı gerçekleştirildi. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Günümüzde en büyük disk üreticilerinden biri olarak kabul edilen Western Digital, ülkemizde de oldukça biliniyor. Ünlü teknoloji şirketi şimdi de 20 TB kapasiteye sahip olan yeni Hard Disk Drive teknolojisi ile kendisini gösterdi.

Yeni HDD aygıtları, OptiNAND teknolojisiyle donatılan sabit diskler olup, böylece performans ve güvenilirlik hususunda standart disklere nazaran daha iyi bir performans ortaya koyuyor.

Western Digital ilk etapta iki farklı 20 TB HDD aygıtı tanıttı. Tanıtılan iki diskin de 3.5 inç büyüklüğü bulunuyor. OptiNAND teknolojisiyle desteklenen HDD aygıtları bu bağlamda yeni teknolojilerce desteklenen aygıtlar olup, OptiNAND, INAND UFS yerleşik flash sürücünün geleneksel dönen yapıya sahip olan disklerle entegre edilmesine imkan tanımaktadır.

Western Digital markasının yeni 20 TB HDD donanımları 7200 RPM devir hızına sahip olup 269 MB/sn’ya kadar sürdürülebilir aktarım hızını destekliyor. Ortalama gecikme süreleri 4.16 ms olan sabit diskler, boş modda 6W, çalışma modunda ise 7W güç tüketiyor.

Western Digital markasının yeni donanımları WD Gold ve Ultrastar DC HC560 olarak ikiye ayrılıyor. İki donanım versiyonu da Windows ve Linux işletim sistemleri için destek sunuyor ve arayüz olarak SATA kullanıyor.

Acil güç kesintisi sistemine sahip olan depolama aygıtları, böylece acil güç kesintisi (EPO) durumunda yaklaşık 50 kat daha fazla veriyi saklayabilmekte.

Fiyatları ne kadar?

20 TB kapasiteye sahip olan WD Gold modelinin fiyatı 679 Dolar olarak belirlendi. Ultrastar DC HC560 donanımının fiyatı ise henüz belirsiz durumda. Ürünlerin ikisinin de ülkemizde satışa sunulması bekleniyor ancak Dolar kuru ve vergilendirmeler nedeniyle bir hayli cep yakacağa benziyorlar.

(Visited 25 times, 1 visits today)