EA Games’in Dead Space için hazırladığı video oyununun ne zaman piyasaya sürüleceği merak edilmekteydi ve buna ilişkin olarak duyuru geldi. İşte habere ilişkin detaylar…

Video oyunu kategorisinde çok fazla farklı tür bulunmakta olup, korku oyunları da bu türlerden biridir. Korku oyunu dahilinde çok sayıda oyun piyasaya sürülmüştür. Dead Space ise hem korku oyunu hem de hayatta kalma oyunu ögelerini içerisinde barındıran, iki büyük temanın harmanlandığı güçlü bir video oyunu olarak öne çıkmaktadır.

Gelen bilgilere göre EA, Dead Space video oyununun yeni versiyonunu oyunculara sunacak ve yeni oyunun piyasaya sürüleceği yıla ilişkin olarak da duyuru yaptı. EA tarafından yapılan açıklamaya göre Dead Space için çıkacak olan yeni video oyunu 2023 yılında piyasaya sürülecek. Bu bağlamda daha önce oyunla ilgili çıkan oyunun 2022 yılının sonlarına doğru piyasaya sürüleceğine dair söylentilerin gerçekleşmeyeceğini belirtelim.

Yeni oyunda serinin 2. ve 3. oyununda yer almayan detayların da bulunması beklenirken, Dead Space Remake sürümünün oyunculara nasıl bir zemin sunacağı merak ediliyor. Sıfırdan inşa edileceğinin altı çizilen oyundan bu bağlamda beklentilerin epey büyük olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak bu durum riskleri de barındırıyor.

Dead Space yeni nesil versiyonu muhtemelen 2023 yılının ilk yarısı içerisinde piyasaya sürülmüş olacak. Dead Space remake sürümü PlayStation 5, Xbox Series X ve PC için çıkacak olup, optimizasyon konusunda sorun yaşatıp yaşatmayacağı da kaderini etkileyecek bir unsur olacak. Daha önce pek çok video oyunu büyük umutlarla piyasaya sürülmüş ancak optimizasyon problemleri nedeniyle tabiri caizse yerden yere vurulmuştu. Bu bağlamda Dead Space oyunuyla ilgili oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

(Visited 19 times, 1 visits today)