Yeni Acer Aspire 3 2023 ile ilgili olarak önemli gelişmeler meydana geldi. Tanıtımı yapılan model Ryzen 5 7520U işlemcisini kullanıyor. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

PC alanında ünlü olan markalardan Acer tarafından Aspire serisinin dizüstü bilgisayar kategorisinde sunulmakta olduğu bilinmekte olup Acer şimdi Aspire 3 2023 isimli cihazını piyasaya sürüyor. Yeni dizüstü bilgisayar modelinin sahip olduğu detaylar gerçekleştirilen tanıtım ile beraber resmen ortaya çıktı.

Aspire 3 2023 Ryzen 5 7520U İşlemcisine Sahip

Aspire 3 2023 modeli, Ryzen 5 7000 serisinden Ryzen 5 7520U işlemcisini kullanmasıyla dikkat çekiyor. Bu bağlamda dahili GPU da sunmakta olan model, günlük kullanım ve ofis kullanımına yönelik bir cihaz ve aynı zamanda oyun performansları konusunda da giriş seviyesinde bir deneyim sunabilecek olan bir model ancak asıl üretim amacının oyunlar olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Ekranı 15.6 inç büyüklüğünde olan ürünün Full HD çözünürlüğü bulunmaktadır. Düşük ışıkta daha iyi bir görüntü kalitesi için Acer TNR teknolojisini sunmakta olan ürün, mavi ışık filtresine ve net görüntülü aramalar için yapa zeka gürültü azaltma özelliğine sahip.

512 GB SSD aygıtı bulunan modelde 8 GB LPDDR5 RAM yer alıyor. Windows 11 işletim sistemi yüklü olarak gelen cihaz aynı zamanda Microsoft Office paketi de yüklü bir biçimde gelmektedir. Böylece işletim sistemi kurulumu gerektirmeyen bir bilgisayardır.

Model şık bir tasarım yapısına sahip olan çoklu görev ve üretkenlik optimize edilmiş bir ürün ve %17 daha yüksek kapasite ile %78 daha fazla fan alanı gibi önceki nesle nazaran iyileştirilen bir termal istemle karşımıza çıkıyor. Acer’in dizüstü bilgisayarları daha önce pek çok kez ısı değerleri nedeniyle eleştirilen ve bu hususta zayıf olduğu iddia edilen bir durumla karşı karşıya kalmıştı ve yeni ürünün bu bağlamda neler sunacağı merak ediliyor.

(Visited 28 times, 1 visits today)