Acer markasının Aspire 7 isimli dizüstü bilgisayarını sizler için mercek altına aldık. İşte Acer Aspire 7 incelememizin ayrıntıları…

Farklı ürün portföyü ile bilgisayar alanında yer alan Acer, Aspire serisi ile de portföyünü oldukça geniş tutmaktadır. Peki Acer’in Aspire 7 cihazı nasıl bir laptop?

Öncelikle Acer Aspire 7 modelinin güç tüketimine önem vermekte  olup, bileşenleri de güç tüketimine vermesi doğrultusunda seçilen, bu bağlamdaki kullanım açısından uygun olan bir dizüstü bilgisayardır.

Aspire 7 isimli dizüstü bilgisayar muadillerine nazaran biraz daha hafif olmasıyla dikkat çekiyor. Üründe 2.15 kg ağırlık vardır. 135 Wat değerine sahip büyük bir adaptör ile birlikte  gelmektedir. Üç hücreli lityum iyon bataryaya sahiptir. Yoğun kullanımda 8 saat civarı pil performansı sunuyor. Normal kullanımda ise 10 saat sizi idare edecektir.

Çiklet tasarım modeline sahip klavyesi bulunmakta olan ürün, ana gövdede rahat bir yazım sağlıyor. Geniş aralık yapısı ile arkadan aydınlatmalı tasarımı gayet iyi durmakta. Ürünün havalandırma mazgalları gayet bol ve Acer’in bu konuda iyi bir iş çıkardığını rahatça söyleyebiliriz. Aynı zamanda cihaz bağlantısı seçenekleri bakımından da bir hayli iyi durumda.

Aspire 7 modelinde kullanılan işlemci Ryzen 7 5700U olup, grafik kartı olarak da RTX 3050 modeline yer verilmektedir. RAM olarak 16 GB DDR4 bellek seçeneği bulunmakta olup, 512 GB M.2 SSD depolama alanı vardır. RAM tek parça 16 GB olup, bu bir dezavantaj olarak görülebilir ancak sonradan 16 GB daha ekleme yaparak 32 GB olarak da kullanarak bir avantaja dönüştürebilirsiniz. Yine de DDR4 olduğunun altını çizmek gerekir.

Düşük güç tüketimi sunan bir işlemcisi vardır. Cihaza yük bindiren durumlarda soğutma performansı gayet pozitif yöndedir. İkili fan sisteminin yanı sıra üçlü soğutma borusuna yer verilen laptop modelinde sıcaklık sıkıntısı bu sayede çözülmeye çalışılmış. Genel olarak soğutma konusunda başarılı olan ve performans olarak günümüzün oyunları rahatlıkla çalıştırabilecek standart bir oyun bilgisayarı olmuş.

(Visited 6 times, 1 visits today)