Akıllı saat kategorisinde popüler markalardan Amazfit Falcon akıllı saati için yeni bir gelişme yaşandı. Akıllı saat resmen tanıtıldı. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Akıllı saatler günümüzde yaygınlaşmaya devam ediyor. Giyilebilir cihaz alanında oldukça önemli bir yere sahip olan akıllı saatlere şimdi Amazfit tarafından Falcon isimli yeni bir model dahil edilmiş durumda. Amazfit Falcon’a ilişkin ilk dikkat çekici sızıntılar geçtiğimiz hafta yapılmıştı ve ürün resmen çıkışını gerçekleştirmiş durumda.
Yeni Amazfit Falcon ürünü sahip olduğu özelliklerle Apple’ın Watch Ultra’sına rakip olarak geldi. Yeni ürünlerini geliştirmeye devam eden Amazfit bu bağlamda Falcon isimli iddialı medeliyle pazardan büyük bir pasta dilimi almak istemekte.

Amazfit Falcon Teknik Özellikleri

Yeni Amazfit Falcon akıllı saati titanyum bir gövdeye, bunun yanında safir kristal cam ekrana sahip bir model. 416 x 416 piksel çözünürlüğü bulunan 1.28 inç büyüklüğünde AMOLED panel ekranı olan cihazda 1000 nite kadar parlaklık yer almaktadır. Aynı zamanda 20 ATM su dayanıklılığı ile dalış yaparken her an yanınızda olabilmektedir. Böylece ürün suya ve toza karşı büyük bir dirence sahiptir.

Eğitim algoritması bulunan üründe kullanılan eğitim algoritmasının ismi Zepp Coach olup, performansı iyileştirmeye, bunun yanında gereğinden fazla egzersiz yapıldığında sizi uyarmayı amaçlamakta olup, fiziğinize ve deneyiminize dayanmakta olan yapay zeka tabanlı akıllı egzersiz programlarına sahiptir. Aynı zamanda 150 spor modu ve fazlası bulunmakta olup, uyku , kan oksijeni, stres, sağlık ölçümlerini sağlamaktadır.

ZeppOS üzerinde işlem yapmakta olan akıllı saat 4 GB dahili depolama alanına sahiptir. Ürünü bir kez şarj ettiğiniz zaman 14 saat kadar tekrar şarj gerekmeden kullanabilirsiniz.

Fiyatı ne kadar?

Yeni Amazfit Falcon akıllı saatinin fiyatı 499 Dolar olarak belirlenmiş durumda. Nasıl bir satış performansı sergileyeceği merakla bekleniyor.

(Visited 5 times, 1 visits today)