Bu yazımızda dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın Watch 7 isimli giyilebilir cihaz ürününde nasıl eSIM aktif edebileceğinize ilişkin olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte detaylar…

Apple Watch Series 7 ile Watch SE modellerinin hücresel bağlantı destekleyen versiyonları 24 Haziran günü Türkiye’de satışa sunulmuştu. Peki eSIM nasıl destekli Apple Watch Series cihazında aktif hale getirilir?

İlk olarak iPhone cihazınızda Apple Watch uygulamasını açınız. Ardından Saatim sekmesine girin ve oradan Hücresel’e dokununuz. Sonrasında Hücresel’i Ayarla yazısına dokununuz ve operatörünüz için sunulmakta olan yönergeleri izleyerek işlemi tamamlayınız.

GPS ve hücresel kullanabilecek Apple Watch satın almak isteyenler şu an için yalnızca Turkcell operatörü ile bu özelliği kullanabiliyor. GPS ile GPS + Cellular modelleri arasındaki fark ise sadece GPS bulunan Watch ile Bluetooth ve Wi-Fi aracılığıyla iPhone’a bağlı olduğunuzda mesajı alıp gönderebilmeniz, gelen aramaları yanıtlayabilmeniz ve bildirimler alabilmenizdir. GPS + Hücresel bulunan Apple Watch ile tüm aynı özelliklerin yanı sıra aynı zamanda hücresel bağlantı teknolojisine de sahip olursunuz. Gelen aramaları yanıtlamanız, bildirimler almanız, mesajlaşmanız mümkün olur ve Appel Music, Pocasts içeriklerini dinleyebilirsiniz. Bu bağlamda pek çok fonksiyondan yararlanmanız mümkündür.

Apple Watch Series 7 Başlıca Özellikleri :

Apple’ın Watch Series 7 isimli akıllı saat modelinin ; Her zaman açık retina ekrana sahip olması, S7 işlemci kullanması, 1.9 inç büyüklüğünde 368 x 448 piksel ekran(45mm) , 41 mm ve 45 mm kasa boyutları, IP6X dayanıklılığı, çatlamaya karşı dayanıklılık, ivmeölçer, jiroskop, kanda oksijen sensörü, barometrik altimetre WatchOS 8 yazılımı gibi teknik özellikleri bulunmaktadır.

Bu yazımızda Apple Watch 7’de eSIM’i aktif hale getirmek için uygulamanız gereken yönteme değindik. Konuya ilişkin görüşlerinizi ve yardım taleplerinizi hemen aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

(Visited 16 times, 1 visits today)