Apple’ın Watch Series 8 ürünü resmen kendisini gösteriyor. Ürün gelişmiş pil tasarrufuyla dikkatleri üzerine toplayacağa benziyor.

WatchOS 9 betanın yayınlanmasına az bir zaman kaldı ve Apple Watch Series 8 özellikleri belirlenmeye başladı. Apple Watch 8 özellikle kullanıcıların epey beklediği bir özelliğe sahip olmasıyla dikkat çekecek.

Gelen bilgilere göre Apple Watch Series 8 ile birlikte güç modu sunulacak. Düşük güç modu isimli yeni özellik daha önce Bloomberg ekibinden Mark Gurman tarafından sızdırılmıştı. Söz konusu özelliğin Apple Watch 8 cihazına özel olarak geleceğine yönelik olarak çeşitli iddialar bulunuyor.

Watch Series 8 isimli akıllı saat modelinde yer alması beklenen düşük güç modu, kullanıcıların fazla güç tüketimi olmadan Watch uygulamalarını ve özelliklerini kullanmaya devam etmesini sağlamakta. Arka plan etkinliklerini beklemeye alan ve batarya ömründen tasarruf edebilmek için cihaz performansını azaltan iOS ve macOS’ta zaten bulunan düşük güç moduna benzer olarak çalışması beklenen Apple Watch Series 8 modunun, bu yıl içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor. Fakat Watch OS 9 güncellemesini alacak olan tüm Watch modellerinin bu özellikten faydalanamayacağının altını çizmek gerekiyor.

Hali hazırda Apple Watch saatlerinde zaten güç koruma modu bulunuyor ancak bu aktif edildiğinde tüm Apple Watch özellikleri kapatılıyor ve sadece saat gösteriliyor. Ancak Watch Series 8’de bundan daha farklı bir düşük güç modu fonksiyonu göreceğiz yani biraz daha fazla işlev gerçekleştirilebilecek.

Watch 8 ürünü, Watch Series 7 ile hemen hemen aynı dahili özelliklere sahip olması ve bunun yanı sıra 41 mm ile 45 mm tasarım versiyonlarını koruması bekleniyor. İlerleyen süreçte Watch 6 tasarımını temel alan ancak daha büyük çerçevelere sahip olan bir Watch SE modelini de görmemiz olası. Habere dair görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 2 times, 1 visits today)