Günümüzün önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri konumunda olan Realme çalışmalarını sürdürmekte olup, şirket şimdi de C30 telefonunu piyasaya sürdü. İşte habere ilişkin detaylar…

Bir süredir Realme C30 akıllı telefonuna ilişkin olarak çeşitli sızıntılar bulunuyordu ve ürün bugün rekabetçi fiyattan resmen satışa sunuldu. Telefon giriş seviyesi olup orta ve üst segmentte artan fiyatlar nedeniyle bunalmış olan kullanıcıları bekliyor.

Realme markası son zamanlarda giriş segmente yönelik olarak C30 isimli bir telefon üzerinde çalışıyordu. Bir süredir çıkması beklenen ürün iki farklı RAM seçeneğiyle piyasaya sürülmüş durumda. Gelen bilgilere göre telefonun 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı bulunan sürümü 7.499 Rs yani 95 Dolar fiyat seviyesinden, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip sürümü ise 8.299 Rs yani 105 Dolar fiyat seviyesinden satışa çıkarılmış durumda.

Ucuz telefon arayan kullanıcılar için biçilmiş kaftan olarak gözüken Realme C30 telefonunun teknik özelliklerine değinecek olursak; Cihazda 120 Hz dokunmatik örnekleme ve 60 Hz yenileme hızına sahip olan HD+ çözünürlüklü LCD panele sahip olan 6.5 inç büyüklüğünde ekran bulunuyor. Cihaz ekran boyutu olarak standart bir deneyim sunuyor. Akıllı telefonda işlemci olarak sekiz çekirdekli UNISOC T612 bulunuyor.

Akıllı telefonda batarya olarak 5000 mAh büyüklüğünde 100W hızlı şarj destekli pili bulunuyor. Cihaz yana monte parmak izi okuyucusuna sahip. 3.5 mm kulaklık girişine sahip olup, 182 Gram ağırlığı bulunuyor. Çift SIM kart desteği bulunan akıllı telefonda F/2.0 diyafram açıklığına sahip 8 MP arka kamera, LED flaş desteği yer almakta olup, telefonun ön bölümünde F/2.2 diyafram açıklığına sahip 5 MP ön kamera yer alıyor. Habere dair görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)