e-devlet geliştirilmeye devam etmekte olup gelen bilgilere göre platform üzerinde artık tüm telefon ve internet tarifelerini kıyaslamak mümkün hale gelecek.

Teknolojinin gelişimiyle beraber artık insanlar devlet kurumlarıyla ilgili işlerini bile internet üzerinden kısa sürede halledebilmekte. Bu hususta devletin resmi internet sitesi olan e-devlet hizmet göstermekte olup, e-devlet aracılığıyla pek çok işi kurumlara gitmeden sanal ortam üzerinden kolayca halletmek mümkün oluyor.

e-Devlet platformuna yeni özellikler dahil edilmeye devam ediyor ve böylece internet üzerinden yapılabilecek işlerin sayısı artıyor. Gelen bilgilere göre e-devlet bu sefer de tarifelerin birbiriyle karşılaştırılabildiği bir fonksiyona kavuşacak. e-devlet aracılığıyla tüm internet ve telefon tarifelerini karşılaştırma özelliği geliyor. Söz konusu özellik sayesinde tüketiciler tüm telefon, internet ve hatta TV hizmetlerine dair tarife ve kampanya tekliflerini tek bir ekranda görerek karşılaştırmalarda bulunabilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan çalışmalar kapsamında vatandaşların e-devlet aracılığıyla tarifeleri hızlıca karşılaştırması ve böylece kendisine en uygun tarifeyi seçme yönünde karar vermesi mümkün olacak. Hizmet yıl içerisinde hatta birkaç ay içerisinde kullanıma sunulacak olup, şu an son test aşamalarının yürütüldüğünü söyleyebiliriz. Hizmet dahilinde mobil telefon, sabit telefon, sabit internet, TV, adrese dayalı mobil internet seçenekler arasından dilediğiniz firmaların tarifelerini inceleme şansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda internet servis sağlayıcı değiştirmeye ve numara taşımaya yönelik olarak özel kampanyalara da yine platform üzerinde yer verilecek ve böylece kullanıcılar büyük bir zahmetten kurtulmuş olacak. Ancak sistemde belli bir şart bulunmakta olup, o da hizmet sağlayıcısının sisteme katılabilmesi için en az 200 bin aboneye sahip olması gerekliliğidir. Yani e-devlet üzerinde listelenmek isteyen firmaların 200 bin barajını aşmış olması gerekiyor. Konuya ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 15 times, 1 visits today)