Yeni yazımızda eskiyen bir telefonun nasıl yeni gibi görünmesini sağlayabileceğinize yönelik olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte konuya ilişkin bilinmesi gerekenler…

Telefonların görünüş olarak çok çabuk yıpranabildiği bilinmekte olup, her iki üç yılda yeni bir telefon almak özellikle bu ekonomik şartlarda çok güç ve bu yüzde yeni bir telefon almak yerine telefonunuzu hem görünüş hem de işlevsel olarak adeta sıfır gibi bir hale getirebilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır:

Yeni Bir Görünüm Kazandırın

Akıllı telefonlar için günümüzde sayısız kılıf bulunmaktadır. Kılıflar arasından tercih yaparak akıllı telefonunuza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ancak yeni bir kılıf aldıktan sonra kılıfı takmadan önce ilk olarak telefonu ufak nemli bir bezle nazikçe siliniz. Bu sayede telefonun üzerindeki kiri çıkararak daha temiz görünmesini sağlarsınız. Eğer ekran koruyucu da kirlenmişse ekran yüzeyini de silmelisiniz. Eğer ekran koruyucunun üzerinde soyulma, baloncuklar v.b. durumlar var ise telefonunuzun çok daha eski görünmesine yol açacağından ekran koruyucunuzu da değiştirebilirsiniz.

Telefonunuzun sadece görünüşünü değil, fonksiyonel olarak da yeni hale gelmesini sağlamak , ilk günkü gibi hızlı çalışmasını mümkün hale getirmek istiyorsanız o halde fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini yapmanız gerekir. Yalnız fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini uyguladığınız zaman telefonunuzda yer alan veriler silineceğinden bu işlemi yapmadan önce mutlaka yedeklemeleri tamamlamanız gerekmektedir. Bunun yanında akıllı telefonunuzun zil seslerini değiştirip duvar kağıdında ve temasında değişikliğe giderek onun içinin de yeni gibi görünmesini sağlayabilir ve sanki farklı bir telefon arayüzü kullanıyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz. Aynı zamanda geçiş efektlerini kapatarak daha iyi performans elde edebilirsiniz.

Bu işlemleri yapmanızın ardından son olarak cihaza iyi bir antivirüs programı yüklemeyi ihmal etmeyiniz. Antivirüs programları ile cihazlarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

(Visited 9 times, 1 visits today)