Steam’in mobil uygulaması adeta yenilendi. Çok sayıda yeni özellik dahil edilerek önemli değişiklikler uygulandı. İşte habere dair detaylar…

Günümüzde en çok kullanılan çevrimiçi oyun platformlarından olan Steam gelişmeye devam etmekte olup, mobil sürümü oyuncuların adeta keyfini yerine getirebilecek nitelikte pek çok özellik kazanmış durumda.

Steam platformunun mobil uygulaması yenilenmiş durumda ve kullanıcıya pek çok önemli iyileştirme sunmakta. Söz konusu iyileştirmelerden maddeler hainde bahsedecek olursak;

  • İstediğiniz her yerden topluluk, mağaza, haberler gibi sekmelere daha kolay bir şekilde erişim sağlamanız mümkün hale geldi.
  • Hesabınızla giriş yapmış olduğunuz aygıtların erişimlerini yönetmeniz de mümkün bir hale geldi.
  • Normal Steam girişlerinizi Onayla – Reddet seçeneklerini kullanarak daha kolay bir şekilde onaylamanız mümkün hale geldi.
  • QR koduyla giriş fonksiyonu getirildi. Böylece uygulamaya karekod tarayarak herhangi bir parola girmeden giriş yapabilmeniz mümkün oldu.
  • Telefon aracılığıyla bilgisayarınıza güncellemeleri ve oyunları indirebilmeniz mümkün hale geldi.
  • Arkadaşlık istekleri, yorumlar, indirimler, tartışmalar ve daha fazlasıyla ilgili olarak özelleştirilebilir Steam bildirimleri sunuldu.

Birden fazla hesap kullanabilme desteği bulunan mobil uygulama özelleştirilebilir sekmeler yönünden pek çok yeni özellik sağlamaktadır. Böylece uygulamanın artık eskisine nazaran daha pratik, daha kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Steam’in mobil uygulaması daha önce pek de kullanışlı değildi. Mobil uygulama üzerinden her ne kadar kullanıcılar işlerini çoğu kez görüyor olsada yeterli deneyimi sunamamakta olduğu biliniyordu ve en sonunda uygulama baştan aşağıya güncellenerek günümüze uygun, daha modern bir hale getirilmiş doldu.

Bu arada Steam’in şu sıralar pek çok oyunda önemli indirim avantajları sunduğunu da belirtmek gerekiyor. Özellikle yıl başında büyük pek çok indirimin uygulanması ve böylece oyunların normalde olduğundan çok daha cazip fiyatlarla alıcılarıyla buluşması bekleniyor.

(Visited 2 times, 1 visits today)