Teknoloji şirketlerinden Huawei’nin Watch D modeli ön sipariş safhasına girmiş durumda. Böylece cihaz sipariş almaya başladı. İşte Watch D cihazına dair ayrıntılar…

Akıllı saatler günümüzde kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlıyor. Pek çok fonksiyonu yerine getirebilen akıllı saatler her geçen gün daha da geliştirilerek daha iddialı bir hale bürünüyor.

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Huawei yoğun bir şekilde çalışmaya devam etmekte olup, marka Watch D modelini ön sipariş aşamasına sokmuş durumda. Böylece kullanıcılar global çapta Watch D modelinin siparişini gerçekleştirmeye başladı.

Huawei tarafından Aralık 2021 tarihinde görücüye çıkarılmış olan Watch D, ilk olarak Çin pazarında sunulmuştu ve uzun süredir Avrupa’ya gelmesi bekleniyordu. Cihaz en sonunda Avrupa’da ön siparişlere açılmış durumda.

Ön sipariş fiyatı 349 Euro

Yeni Watch D modelinin ön sipariş fiyatı 349 Euro olarak belirlendi. Daha önce açıklanmış fiyata göre ürün 50 Euro daha uygun bir fiyattan ön siparişe sunulmuş gözükmektedir. Buna rağmen ürünün fiyatının biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Yine de cihazın özellikler ve dayanıklılık ömrü bakımından iddialı geldiğini belirtmek gerekiyor.

Akıllı saatin ekranının 1.64 inç büyüklüğü bulunmaktadır. AMOLED ekranı bulunmakta olan ürün alüminyum bir malzeme yapısına sahiptir. Suya ve toza karşı direnç göstermekte olan IP68 sertifikası bulunmakta olan ürün, günde 6 BP ve 5 EKG ölçümü sayesinde 7 güne kadar pil ömrü sunmasıyla öne çıkmaktadır. 70’in üzerinde spor modu bulunmakta olan akıllı saat modeli, HarmonyOS 2 ve üzeri ile çalışmakta olup bunun yanında Android 6 ve iOS 12 üzeri cihazlarla etkileşim kurabilmektedir.
NFC ve GPS desteğine sahip olan ürünün TruSleep 2.0 uyku izleme teknolojisi, TruRelax sters izleme fonksiyonu, kalp atış izleme fonksiyonu, 40,90 Gram ağırlığı bulunmaktadır. Ürün bu bağlamda hafif ürünlerden biri olarak öne çıkmaktadır.

(Visited 6 times, 1 visits today)