Otomotiv devlerinden BMW, yeni projesi ile dikkat çekecek. BMW’nin yakın zamanda, aracın rengini tek tuşla değiştiren bir teknoloji tanıtacağı ortaya çıktı. İşte haberimize ilişkin detaylar…

Günümüzde teknoloji çok büyük bir gelişim kaydederken bundan otomotiv alanı da büyük oranda nasibini alıyor. Her geçen yıl daha iyi özelliklere sahip olan çeşitli otomobiller piyasaya sürülüyor. Bu bağlamda titizlikle çalışan markalardan olan BMW, bu sefer de araçların renklerinin tek tuşla değiştirilmesini sağlayan, böylece araçlarını farklı renklerde görmek isteyen kullanıcılara fırsat sunan oldukça enteresan bir sistem üzerinde çalışıyor.

BMW’nin yeni otomobillerinde artık aracın rengini tek tuşla değiştirmek mümkün olabilecek. Tek tuşla aracın değiştirilmesi teknolojisinin CES 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı esnasında iX M60’ın yanı sıra tek tuşla renk değiştiren gövde teknolojisine dair tanıtım yapacak. Aynı zamanda araç içi sinema deneyimini tanıtacak olan BMW, genel itibariyle kullanıcılara daha fazla konfor ve aynı zamanda şaşıracakları özellikler sunmayı amaçlamış.

BMW’nin yeni teknolojisi tek tuşla otomobilin rengini değiştirecek olup, sistemin nasıl çalışacağı konusu henüz tam olarak belirlenmiş değil. Fuarda görücüye çıkacak BMW iX M60 modeli iX xDrive50 modelini temel alacak olup, çift motor konfigürasyonuna ve aynı batarya paketine sahip olması, güç tarafında ise daha fazlasını sunması bekleniyor. iX xDrive50 516 beygir güce sahip olup, iX M60 modelinin ise 600 beygir gücünün üzerine çıkması bekleniyor. Araç tasarım olarak da bir hayli agresif gözükecek. Yeni jant seçenekleri sunacak ve kabininde ufak bazı düzeltmeler bulunacak.

Artık gözler BMW tarafından yer verilecek olan tanıtımları keşfedebilmek için CES 2022’ye çevrilmiş durumda. Fuarın 5 – 8 Ocak 2022 tarihleri arasında Las Vegas’ta tertip edileceğini de belirtelim.

(Visited 32 times, 1 visits today)