Canva platformuna eklenen yeni özellikler ile platformu kullanmak çok daha rahat bir hale geliyor. İşte habere dair tüm ayrıntılar…

En fazla kullanılan web tabanlı tasarım araçlarından biri olan Canva, yeni özellikler ile karşımıza çıktı. Günümüzde bir tasarım yapmak isteyen ancak fazla teknik bilgiye sahip olmayan kişiler genelde Canva web aracını kullanıyor ve Canva içerisinde gerek basit arayüz gerekse hazır şablonlar ile tasarım yapmak kolaylaşıyor. Artık eklenen yeni özellikler ile bu daha da kolay bir hale gelecek.

Yapılan Canva Create isimli sanal etkinlik kapsamında yeni Canva özellikleri ve araçları tanıtıldı. Bu bağlamda Canva üzerinde artık yapay zekanın daha verimli ve etkili bir şekilde kullanılacağını söyleyebiliriz.

Eklenen özelliklerden biri Translate olup, söz konusu özellik ile yapay zekayı kullanarak 100 fraklı dili direkt olarak Canva içerisinden çevirmek mümkün kılınıyor. Bunun yanı sıra BeatSync ile beraber yapay zekadan yararlanılarak ses ve görüntüleri kolayca eşleme yapabiliyor, video tasarımları yaparken daha başarılı olabiliyorsunuz.

Magic Edit ile birlikte sunumları otomatik bir biçimde oluşturmak mümkün hale gelirken, bunun yanı sıra görselleri ve metinleri ekleyebiliyor ve Canva yapay zekasının sizin için projenin türüne göre bunları belirli stillerde toplayıp sunmasını sağlayabiliyorsunuz. Seçmiş olduğunuz tasarım aracılığıyla uygulamaya dahil edeceğiniz revizeler ile platformda gerekli adımları izleyip sunumlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Canva üzerinde artık Magic Write tüm tasarımlar için aktif hale gelmiş olup önceden sadece Docs üzerinden erişilebilir durumda idi. Magic Write ile yapay zeka kullanılarak çalışmış olduğunuz projenin türüne göre mit içeriği örnekleri sunup metninizi oluşturabiliyorsunuz. Bu bağlamda eklenen yeni yapay zeka özellikleri ile beraber artık Canva üzerinde daha pratik bir şekilde çalışabildiğinizi ve yapay zekanın araca oldukça iyi bir şekilde yedirildiğini söyleyebiliriz.

(Visited 7 times, 1 visits today)