Disney+ platformu yakında Türkiye’de aktif oluyor. Artık ülkemizde de Disney+ abonesi olunabilecek. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Günümüzde Netflix platformunun rakiplerinin sayısı artıyor ve hali hazırda Netflix’in en büyük rakiplerinden biri olarak Disney+ platformu kabul ediliyor.
Disney+ özellikle son zamanlarda bünyesine pek çok proje dahil ederek dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Ancak ülkemizde bir türlü aktif olmayan Disney Plus, buna rağmen ülkemize geleceğinin sinyallerini veriyordu ve artık en sonunda ülkemize geliyor.

Disney+ Platformu Türkiye’de 14 Haziran günü resmen yayına başlayacak. Peki Disney+ Türkiye abonelik ücreti ne kadar olacak? Gelen bilgilere göre platformun abonelik ücreti aylık olarak 34,99 TL , yıllık olarak ise 349,90 TL olacak. Aylık abonelik bugünün kuru ile 2,36 Dolar denk gelmekte olup, böylece dünyadaki en ucuz Disney+ aboneliğini kullanabileceğiniz. Türkiye’nin ardından ise aylık 2,80 Dolar ile Endonezya gelmekte. Dolayısıyla Disney+ ülkemizde rekabet edebilmek için çok cazip rakamlardan kendisini gösterecek. Platforma özellikle yıllık olarak abone olmak kullanıcılar için daha avantajlı olacak gibi gözüküyor çünkü bir yıl boyuncu zam olsa bile bu zamdan etkilenmemiş olacaklar.

Disney+ içerisinde The Walt Disney Company çatısı içerisindeki tüm içerikler yayınlanacak. National Geographic, Marvel, Star Wars, Pixar, FX ve daha pek çok kuruluşça hazırlanan dizi , belgeler ve filmler Türkçe dublaj ile alt yazı seçenekleriyle kullanıcılarla buluşacak. Böylece izleyiciler dünyanın dört bir yanındaki kaliteli içerikleri izleme şansına sahip olacaklar. Aynı zamanda platform komedi dizileri, sinema filmleri ve dahası konusunda oldukça iddialı geliyor.

Disney+’nın bu yaz yayına gireceği tek ülkenin Türkiye olmadığını da belirtelim. Platformu bu yaz 42 ülke ve 11 yeni bölgede aktif hale gelecek. Habere dair görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

(Visited 19 times, 1 visits today)