Sağlık alanında dijital verileri alabilmek ve benzeri işler için kullanılan internet sitesi e-nabız, özellikle korona salgınının çıkmasıyla beraber daha yoğun bir şekilde kullanılmakta idi. Yeni yazımızda e-Nabız uygulamasında bulunan barkod no sistemine ilişkin olarak bilgiler vermek istedik.

Yıllar süren korona virüsü salgını eskisi kadar konuşulmasada hala etkisini devam ettirdiği biliniyor. Korona virüsü ile ilgili olarak test sonuçlarına ve aşı programına yaygın olarak bakılan platform e-nabız olup, aynı zamanda diğer pek çok tahlil ve daha önce alınmış olan randevular görülebiliyor. Sağlık sisteminde etkili bir sistem olan e-Nabız, pandemiden sonra daha da yaygın bir şekilde kullanıldı.

e-Nabız sistemi üzerinden en fazla yapılan sorgulamalardan birisi tahlil sonucu ve barkod no sorgulama olup, tahlil sonucunu öğrenmek için günler sonra yeniden hastaneeye gitmek zor olacağından barkod no ile kolayca sorgulama yapabilirsiniz.

Barkod numarası nereden alınmaktadır?

Bir sağlık merkezinde test veya tahlil yaptırdığınız zaman yetkili kişi tarafından seize ufak bir kağıt parçası verilecek olup söz konusu kağıt parçasının üzerinde barkod numarası da yazmaktadır. E-nabız barkod numarası hastane tarafından verilmekte olup onu kaybetmemeniz önem arz eder.

eNabız üzerinden barkod kullanarak korona testi sonucu öğrenme yöntemi:

İlk olarak e-nabız internet sitesini açınız. Ardından TC kimlik numaranızı ve e-nabız şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız. Sonrasında e-Nabız Covid 19 Test Sonucu sayfasını açarak barkod numaranızı ve aynı zamanda TC kimlik numaranızın son 4 hanesini giriniz .Ardından cep telefon numaranızı ve mail adresinizi girerek Doğrula butonuna tıklayınız.

e-Nabız barkod no ile tahlil sorgulama :

İlk olarak e-Nabız internet sitesini görüntüleyip sisteme giriş yapınız ve ardından sol tarafta yer alan menü içerisinden Tahlillerim sekmesine tıklayarak Tarih seçiniz. Tahlil Sonuçları sayfasından tüm tahlil sonuçlarını görüntülemeniz mümkündür.

(Visited 8 times, 1 visits today)