Yeni yazımızda e-Nabız sistemi üzerinden aile hekimi değişikliğini nasıl yapabileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Eskiden pek çok işlemi fiziksel olarak kurumlara giderek gerçekleştirirken artık internet aracılığıyla daha hızlı ve kolay bir şekilde işlemler yapılabilmektedir. e-Devlet ve e-Nabız platformları bu hususlarda vatandaşlar için önemli kolaylıklar sağlamaktadır.

Günümüzde aile hekimi değiştirme işlemlerini yapmak oldukça kolay olup, bunun için uzun uzun dilekçeler doldurmaya da gerek duyulmamaktadır. Artık e-Nabız kişisel sağlık sistemi platformuna girerek aile hekimi değiştirme işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Ancak aile hekimi değiştirme işlemi hususunda dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaların olduğunu da belirtmek gerekiyor.

e-Nabız aile hekimi değiştirme adımları:

İlk olarak e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi internet sitesini açınız. Ardından e-Nabız hesap bilgilerinizle veya e-Devlet hesabınız üzerinden giriş yapınız. Profil bilgilerinizi göstermekte olan sütundan Aile Hekimini Değiştir yazısına tıklayınız. Ardından konum bilgilerinizi giriniz ve yaptığınız değişiklikle ilgili gerekçenizi belirtiniz ve aile sağlığı merkezi seçimi de yapınız.

Aile sağlığı merkezi seçmenizin ardından bu sefer de yeni aile hekiminizi seçmelisiniz. Bunun için ekranın en alt kısmında yer almakta olan Aile Hekimini Değiştir butonuna tıklayınız. Böylece işleminizi gerçekleşirmiş olursunuz.

Bu işlemleri dilerseniz e-Nabız kişisel Sağlık Sistemi internet sitesi aracılığıyla gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda mobil internet tarayıcınızı kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer dilerseniz e-Nabız platformuna e-Devlet hesabınızla da giriş yapabilmektesiniz ve günümüzde çoğu kişi e-Nabız üzerinde ayrı bir hesap oluşturmak yerine e-devlet hesabını e-Nabız platformu üzerinde kullanmayı tercih ediyor. E-nabız sitesine giriş yapacağınız sırada e-Devlet ile Giriş butonuna tıklayarak , ardından da e-Devlet bilgilerinizi yazarak e-Devlet ile giriş yapmış olursunuz. Konuya dair yardım taleplerinizi aşağıdaki kısımdan yazabilirsiniz.

(Visited 11 times, 1 visits today)