Dünyanın en çok kullanılan bulut oyun platformu konumunda olan GeForce Now için çözünürlük desteği genişletildi. İşte habere ilişkin detaylar….

Video oyunu dünyasında son zamanlarda bulut oyun platformlarının ağırlığı artmakta olup, bulut oyun platformlarını kullanan kişi sayısı da epey artmakta. GeForce Now da bu bağlamda önemli platformlardan biri olup, GeForce Now için çözünürlük desteğini genişleten yeni bir güncelleme sunuldu.

PC kullanıcıları için tarayıcı sürümüne 1440p çözünürlük desteği alan GeForce Now, böylece bilgisayar tarayıcısından erişim sağlamak isteyenler için çözünürlüğü artırdı. Yeni çözünürlük her aboneliğe sunulmayacak olup belirli aboneler için geçerli durumda. Yeni çözünürlük değeri RTX 3080 abonelerine Edge veya Chrome tarayıcısı ile oynamak şartıyla geçerli durumda. Bu arada 1440P çözünürlüğün yanında 120 FPS hızında oyun oynamak da mümkün hale gelmekte. Böylece hem çözünürlük olarak yüksek hem de akıcı bir oyun deneyimi yaşanabilmekte.

Türkiye’de Game+ sunucuları aracılığıyla hizmetlerini sürdürmekte olan GeForce Now platformu, Samsung televizyonlardaki Gaming Hub uygulamasına entegre edilen önemli bir gelişme sunmakta. Bu arada GeForce Now platformuna her ay yeni oyunlar dahil edilmekte olup, bu ay da 6 yeni oyun dahil ediliyor.

GeForce Now platformuna bu ay dahil edilen oyunlardan biri Thymesia olup, söz konusu oyun 18 Ağustos günü Steam üzerinde yeni sürüm olarak çıkmıştı. Bunun yanında Century : Age of Ashes, Clanfolk, Hypercharge : Unboxed, Phoneix Point, Coromon oyunları da yine GeForce Now platformu üzerinde sunulan yeni oyunlar olarak öne çıkmaktadır.

GeForce Now Nedir?

NVIDIA tarafından sunulmakta olan üç bulut oyun servisinin kullandığı markaya GeForce Now ismi verilmektedir. Uzaktaki güçlü donanımı bulunan bir bilgisayarın hızlı internet bağlantısı sayesinde yönlendirilmesi ve bilgisayardan gelen görüntünün oyuncuya aktarılması sistemine sahiptir.

(Visited 1 times, 1 visits today)