Bu yazımızda GeForce Now abonesi olmak isteyenler için GeForce Now aboneliğinin mantıklı olup olmadığı konusuna değiniyor ve kıyaslamada bulunuyoruz.

NVIDIA tarafından sunulan bulut oyun servisi GeForce Now günümüzde oldukça yaygın hale geldi. Platform üzerinde yer alan oyunların sayısında da her geçen gün artış meydana geliyor. Peki GeForce Now almak tam anlamıyla mantıklı mı?

Günümüzde bilgisayar parçalarının bir hayli pahalı olduğu bilinmekte olan bir husus olup, özellikle ülkemizde enflasyon ve Doların önlenemez artışı ile beraber elektronik cihazlara büyük zamlar geldi ve iyi bir sistem kurmak neredeyse imkansız bir hal aldı.

GeForce Now platformu günümüzde yüksek yenileme hızına sahip tüm Android telefonlarda 120 FPS oyun akışını desteklemekte olup, aynı zamanda pek çok oyun desteklemesi ile kullanıcıların yeni bir sistem kurmaktansa GeForce Now abonesi olarak orta halli bir bilgisayarda son çıkan oyunları oynayabilmesi mantıklı bulunmaya başlandı. Yine de bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunduğunu düşünüyoruz.

Dikkat edilmesi gereken en temel unsur internet hızıdır. Kullandığınız internet GeForce Now için gereken uygunluğu sağlamalıdır. Eğer internetiniz yeterince hızlı değilse istediğiniz verimli elde etmeniz imkansızdır. Dolayısıyla internetinizin çok iyi olması ve dolayısıyla internete ödediğiniz ücretin de fazla olması gerekir.

Eğer çok fazla oyun oynayan biriyseniz GeForce Now platformunda yer alan oyunlar size yetmeyebilir ve bu da sorun teşkil edebilir. Örneğin PC oyuncularının en büyük ayrıcalığı olan özgürce pek çok mağazadan ve internet sitesinden oyun indirme avantajını kaybetmiş olursunuz. Dolayısıyla GeForce Now platformuna katılmadan önce bu unsura da dikkat edin. Öte yandan sistem toplayacağınız para ile GeForce Now abonesi olsanız kaç yıl boyunca kullanabileceğinizi de hesaplamanızı öneriyoruz. Yani GeForce Now abonesi almanın mantıklı olup olmaması sizi alışkanlıklarınıza göre değişen bir durum.

(Visited 18 times, 1 visits today)