e-devlet aracılığıyla pek çok işlemi kolayca gerçekleştirmek mümkün olup, bu yazımızda e-Devlet sisteminde eczane bulmak için kullanabileceğiniz yöntemlere değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Son zamanlarda e-Devlet üzerinde aktif edilen hizmetlerin sayısı artırılmıştır. Böylece vatandaşlar resmi işlemlerini çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. E-Devlet üzerinde sadece resmi işlemler değil aynı zamanda pek çok hizmet de sunulmaktadır. Örneğin günümüzde nöbetçi eczane aramak meşakkatli bir unsurdur ve pek çok insan resmi olmayan internet sitelerindeki verilerden yola çıkarak nöbetçi eczane aramakta ve zaman zaman da hayal kırıklığıyla karşılaşabilmektedir. Bu da haliyle hem yanlış bilgilere erişilebilmesine neden olmakta hem de belli bir sistemin oluşmamasına sebep olmaktadır.

e-Devlet platformu üzerinden pek çok işlemi online olarak gerçekleştirmek mümkün olup, nöbetçi eczane bulmak da bunlardan biridir. Yakın zamanda aktif olan özellik sayesinde e-Devlet sistemini kullanarak nöbetçi eczaneleri öğrenebilmeniz mümkündür. Ülke genelindeki nöbetçi eczaneleri tek bir sayfa üzerinden bulabilirsiniz.

e-Devlet nöbetçi eczane sorgulama nasıl yapılır?

E-Devlet internet sitesi aracılığıyla nöbetçi eczane sorgulama şilemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. İlk olarak aşağıdaki bağlantıya giriniz veya turkiye.gov.tr adresinde arama çubuğuna “Nöbetçi eczane” yazarak ilgili sayfaya giriniz.

https://www.turkiye.gov.tr/saglik-titck-nobetci-eczane-sorgulama

İlgili sayfaya girmenizin ardından İl Seçimi bölümünde hangi ildeki nöbetçi eczaneleri görmek istiyorsanız o ili seçiniz. Ardından alt kısımda bulunmakta olan nöbet tarihini seçiniz. Sonrasında ise seçmiş olduğunuz yerdeki nöbetçi eczaneler hem adresleri hem de harita görüntüleriyle çıkacak olup, son açılan sayfanın sağ kısmından ilçe seçebileceğinizi belirtelim. Bu arada ilgili hizmete e-Devlet ana sayfasında e-Hizmetler sekmesinin altında yer almakta olan Yeni Eklenen Hizmetler bölümünden de ulaşabilirsiniz. Söz konusu bölümde e-devlet internet sitesine yeni dahil edilmiş olan pek çok hizmeti görebilirsiniz.

(Visited 9 times, 1 visits today)