Yeni yazımızda ekranı kırılan bir telefondan nasıl veri alabileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte ayrıntılar…

Ekranı kırılan iPhone bir cihazdan veri almanın yolunu merak edenler için bahsedecek olursak; iPhone cihazınızı eğer yakın zamanda yedeklemişseniz işiniz son derece basit çünkü iCloud yedeklemesi bir kez ayarlandığı zaman otomatik olarak çalıştığından verileriniz de duracaktır. Ancak iCloud üzerinde kayda değer bir yedekleme olması için aylık ücret ödemek gerektiği de gözden kaçmamalıdır.

iPhone cihazınızın ekranı kırıldı ise ve verileri almak istiyorsanız, Mac cihaza bağlanarak sistem tercihleri bölümünden Apple kimliğinize tıklayıp iCloud sekmesine girin ve Yönet – Yedeklemeler bölümünden güncel yedekleme zamanını inceleyin. Windows PC kullanıyor iseniz de Windows için iCloud programını açarak Depolama – Yedeklemeler bölümünü kullanabilirsiniz. Eğer yakın zamanda zaten bir iCloud yedeğiniz çıkıyor ise geri yükleme seçeneği ile medya dosyalarınızı ve hatta rehber bilgilerinizi kurtarabilirsiniz.

Eğer telefon Mac veya PC tarafından tanınmamakta ise ve diğer iCloud hizmetini kullanmamışsanız verileri kurtarmak için cihazı çalışabilir duruma getirmeniz gerekmektedir. Eğer hoparlöre çalışmamakta ise veya ekranda ufak bir çatlak oluştu ise iTunes yüklü Mac veya Windows PC aracılığıyla verileri almanız mümkündür. Fakat iPhone’un lightning portu zarar gördüyse portu değiştirip öyle yedekleme yapılması gerekecektir. Orijinal iPhone parçalarını satın alıp kendiniz de tamir uygulayabilirsiniz. Bu hususta iFixit videolarını izlemeniz yararlı olacaktır.

iPhone verilerinizi korumak için uygulanabilecek yöntemlerden bir diğeri üçüncü taraf veri kurtarma hizmetinden yararlanmaktır. Bu tarz programları kullanırken güvenilir olmalarına dikkat etmeniz ayrıca önem arz ediyor. Bunun yanında uzman veri kurtarma hizmetlerinden yaralanabilirsiniz ancak bunlar oldukça maliyetli olacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için iCloud yedeklemelerini düzenli olarak uygulamaya çalışmak aslında en karlı ve kafanızın da en rahat olacağı yöntemdir.

(Visited 11 times, 1 visits today)