Twitter’ın patronu Elon Musk hamleleriyle gündemde kalmaya devam ediyor. Son haberler Elon Musk’ın Twitter çalışanlarını sözlüye tabi tutacağı yönünde. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Uzun bir süredir Twitter’ı satın alacağı konuşulan Elon Musk bunu geçtiğimiz haftalarda en sonunda gerçekleştirdi ve ardından adeta gündemden düşmedi. İlk olarak mavi rozetli hesapları ücretli hale getireceğine yönelik duyuruda bulunan Elon Musk ardından çalışanlarına yönelik olarak sıkı bir disiplin politikası uygulamaya başladı. Bu sefer de çalışanlarına bir mail yollayarak onların alışık olmadığı bir sistemi getirdi.

Elon Musk’ın Twitter platformunda çalışanlara bir mail yolladığı ve mailinde bazı isteklerde bulunduğu tespit edildi. Çalışanların yarısını zaten işten çıkarmış olan Elon Musk, kalan çalışanları için de üç farkıl e-posta gönderdi.

İlk olarak çalışanlarına mesaj yollayarak onları toplantıya davet eden Elon Musk, çalışanlarının yazılım konusundaki yeterliliklerini kanıtlamalarını talep etti. Çalışanlarının geçmişte yazmış oldukları kodları ve şirketin yararına sergiledikleri faaliyetleri görmek isteyen Musk, attığı maillerden birinde gerçekten kod yazan herkesin saat 14.00’da 10.kata gelmesini istedi ve bunu yapmadan önce en belirgin kod satırlarının 10 adede kadar ekran görüntüsüyle beraber kod komutlarının son altı ayda başardıklarından bir madde özetini mail ile göndermelerini istedi.

Diğer mailinde uzaktan çalışanlara hitap eden Musk, onların da aynı faaliyeti yapmasını ancak gelemeyeceklerin 10.kata gelmek yerine video konferansı sağlamalarını istedi. Diğer mailinde ise çalışanlarının şahsen hazır bulunmak için gece yarısına kadar Twitter Genel Merkezi’nde olmasını istedi ve yarın sabah tekrar döneceğini açıkladı.

Elon Musk son olarak tartışmalı siyasi Donald Trump’ın Twitter hesabını tekrar aktif hale getirmesiyle öne çıkmıştı. Eski ABD başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabını Elon Musk’tan önceki yöntemi tarafından yasaklandığı biliniyordu.

(Visited 4 times, 1 visits today)