Samsung markasının S21 FE isimli akıllı telefonuna yönelik olarak Android güncellemesi paylaşıldı. Cihaz Android 13 güncellemesi alıyor.

Akıllı telefonların yazılımsal olarak güncel kalabilmesi önemli bir husus olup, Samsung markası güncellemelere dikkat eden şirketlerden biri ve şimdi de Galaxy S21 FE akıllı telefonuna yönelik olarak Android 13 güncellemesi yayınlıyor.

Samsung’un önemli telefonlarından Galaxy S21 FE için Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesinin dağıtımına başlandı. Söz konusu güncelleme Avrupa’da bazı bölgelerde başlamış durumda olup OTA üzerinden dağıtımı yapılıyor. Güncelleme kullanıcılara yeni bir arayüz deneyimi de vadetmekte ve bunun yanında Kasım ayı güvenlik düzeltmesini içerisinde barındırıyor. Böylece kullanıcılar daha güvenli bir S21 FE deneyimi yaşayabiliyor.

Galaxy One UI 5.0’daki stok uygulamaları geliştiren Samsung; Galeri, klavye , kamera ve daha fazla uygulama için OCR özelliği ile görüntülerden metin çıkarabilmekte ve Samsung Klavye animasyonlu emoji, AR emojisi ve daha fazla emoji gibi mikanlar sağlamakta. Klavye performans ve arayüz bakımından da gelişmekte.

S21 FE Ülkemizdeki Fiyatı

Samsung’un Galaxy S21 FE cihazı şu an ülkemizde 13.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmakta. Depolama alanı tercihine göre fiyatı 15.200 TL seviyesine kadar çıkabilmekte olan ürün 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı olarak iki farklı sürüm sunuyor. Kullanıcılar bütçeleri doğrultusunda ikisi arasından seçim yapabiliyor.

S21 FE akıllı telefonunda 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip olan 6.4 inç büyüklüğünde ekran yer alıyor. Dynamic AMOLED ekran paneli bulunmakta olan akıllı telefon kablosuz şarj desteğine ve hızlı şarj desteğine sahip. Üründe parmak izi okuyucusu da yer alıyor. Arka kısmında üçlü kameraya sahip olan ürünün ön kısmında ise 32 MP çözünürlük sunmakta olan bir adet selfie kamerası yer alıyor.

(Visited 4 times, 1 visits today)