Elon Musk, Twitter’ın yeni patronu oldu ve şu günlerde sıklıkla gündeme geliyor. Elon Musk bu sefer de Vine hakkında yaptığı açıklamayla gündeme geldi.

Vine uygulaması 2012 yılında Twitter tarafından satın alınmış olan, popüler kısa video paylaşım uygulamalarından biri olarak hizmet göstermekteydi ancak platformun Twitter’ın eline geçmesinden sonra kötü talihin önüne geçilemedi ve 2016 yılında kapatıldı. Ancak son gelişmeler Twitter’ın yeni patronu olan Elon Musk’ın Vine’ı geri getirme niyetinde olduğunu gösteriyor.

Vine platformuyla il0gili olarak açıklama yapan yeni Twitter CEO’su Elon Musk, Vine’ın geri geleceğinin müjdesini verdi ve Vine 2.0 bu doğrultuda yıl sonunda resmen aktif hale getirilebilir.

Günümüzde YouTube, Instagram, TikTok gibi mecralarda milyonlarca takipçiye sahip olan fenomenlerin ilk kullandığı mobil uygulamaların başında Vine’ın geldiği bilinmekte olup, Vine’ın yeni sürümünün yıl sonunda resmen aktif hale gelmesi beklenmekte. Kısa video paylaşım platformlarından Vine, kullanıcıların 6 saniyelik tekrarlayan video klipler çekip paylaşmasına imkan tanıyordu. 2.0 sürümünün ise ne gibi farklılıklar ortaya koyacağı merak edilmekte  olup, arkasında Elon Musk gibi ciddi bir gücün olduğu hesaba katıldığında TikTok için ciddi bir rakip haline gelebileceğini düşünüyoruz. Ancak elbette bu hususta yapılan hamlelerin de kritik bir önem arz ettiğini ifade etmek gerekiyor.

Twitter üzerinde şu an çok sayıda değişiklik uygulamakta olan Elon Musk, platformu 44 milyar dolar ödeyerek satın almıştı. Twitter satın alımını Cuma günü tamamlamış olan ve kendisini CEO olarak atayan Elon Musk, sonrasında üst düzey yöneticilerinin görevlerine son verdi ve yönetim kurulundan da kurtularak Twitter’ın tek yöneticisi haline geldi. Elon Musk’ın aynı zamanda Twitter üzerinde ciddi değişiklikler uygulayarak pek çok çalışanının da işine son verebileceği konuşulmaktadır. Habere dair görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından bizlerle ve okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

(Visited 1 times, 1 visits today)