Bu yazımızda Instagram üzerinde bildirim gelmeme konusuna ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte ayrıntılar…

Günümüzün popüler uygulamalarından Instagram üzerinde bildirim gelmemesi problemi kullanıcıların canını sıkan sorunlardan biri olup, kullanıcının bildirim alamaması, uygulamadan gerektiği şekilde yararlanamaması anlamına gelir. Instagram üzerindeki bildirimler kullanıcıya pek çok hususta bilgi sahibi olmaya imkan tanımaktadır. Takip edilen kişilerin yaptığı paylaşımlar, gönderi ve hikayelerinize yapılan yorumlara dair tüm bildirimler bildirim ekranınıza gelmelidir. Bildirim gelmeme durumu söz konusuysa aşağıdaki çözüm yöntemlerine başvurmanızın zamanı gelmiş demektir:

Insgtaram Bildirim Gelmeme Sorunu Çözüm Adımları:

İlk olarak Bildirimler alanına tıklayıp, açılan ekranda Instagram uygulama seçeneğine giriniz. Sonrasında Kilitli Ekranda Göster yazısının üzerine giriniz. Böylece Instagram bildirim gelmeme probleminin akıllı cihazınızla ilgili olan kısmını öğrenmiş olursunuz. Instagram üzerinde bildirimin yanında sesli bildirim alma sıkıntısı da ar ise Ayarlar bölümüne girip sesli bildirimleri açarak özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Android ve iOS Cihazlarında Bildirimlerin Kontrolü:

Ekranın sağ üst köşesindeki menü simgesine girerek Ayarlar kısmına dokununuz. Sonrasında Bildirimler sekmesine girip bildirim ayarlarını kendi isteğinize göre kişiselleştiriniz.

Bazen yazılım güncel olmadığı için de bildirim problemi meydana gelmektedir. Eğer işletim sistemi güncel değilse de Instagram bildirimi gelmemektedir. Telefonun işletim sistemi güncelleştirildikten sora kullanıcı Instagram üzerinden bildirim almaya başlar. Bunun yanında telefonun internete bağlı olup olmadığının da kontrol edilmesi gerekmekte olup, eğer telefon internete bağlı durumda değilse bir bildirim düşmeyecektir.

Önbellek kontrolü yapın

Instagram ön belleğinin dolduğu durumlarda uygulamadan bildirim almak mümkün olmamaktadır. Instagram ön belleğinin kontrol edilmesinin ardından doluysa temizlenmesi gerekir. Android cihazlarda Ayarlar uygulamasına girerek Instagram ön belleğini temizlemek mümkündür. iPhone cihazlar da ise Instagram’ın silinerek tekrar yüklenmesi gerekebilmektedir. Konuyla ilgili olarak yardım taleplerinizi ve görüşlerinizi aşağıdaki kısımdan yazabilirsiniz.

(Visited 12 times, 1 visits today)