AnTuTu tarafından en güçlü Apple cihazlarına yönelik olarak açıklama geldi. Peki zirvede hangi cihaz yer alıyor dersiniz? İşte habere ilişkin detaylar…

Günümüzde en büyük teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul edilen Apple, özellikle kendisine has tarzı ile diğer teknoloji şirketlerinden ayrılıyor. Ülkemizdeki Apple ürünleri her ne kadar oldukça pahalı olsada Apple kullanıcıları genellikle Apple cihazları kullanmaktan vazgeçemiyor. Peki Apple cihazları kendi aralarında karşılaştırılacak olursa en güçlü cihazların hangileri olduğunu söyleyebiliriz? İşte buna yönelik olarak AnTuTu tarafından açıklama yapıldı.

AnTuTu yaptığı kıyaslamada Apple tablet ve telefon değerlendirmelerinde bulundu. Bu bağlamda 1.2 milyon puan almayı başaran Apple M1 işlemcili beşinci nesil iPad Pro modelleri zirvede bulunuyor. 12.9 inç büyüklüğünde olan versiyon ilk sırada, 11 inç büyüklüğündeki versiyon ise ikinci sırada bulunuyor. Henüz daha yeni tanıtılmış olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 ve MediaTek Dimensity 9000 işlemcileri de 1 milyonu biraz olsun geçebildiler ancak şu an 1.2 milyon puan seviyesine ulaşmaları söz konusu değil.

AnTuTu tarafından açıklanan listenin üçüncü sırasında bir başka iPad modeli yer almakta olup, söz konusu iPad modelinde Apple A12X Bionic işlemcisi kullanılıyor ve cihazın ismi iPad Pro 3 ve cihaz 843000 seviyesinde puan alıyor. Listenin dördüncü sırasında ise Apple A15 Bionic işlemciden güç almakta olan iPhone 13 Pro Max modeli yer alıyor. Beşinci sırada da yine aynı işlemciyi kullanmakta olan diğer iPhone telefonu olan iPhone 13 Pro bulunuyor.

En güçlü Apple cihazlarına dair yayınlanan liste şu şekilde:

  • 12.9 inç büyüklüğündeki Apple M1 işlemcili iPad Pro 5 versiyonu,
  • 11 inç büyüklüğündeki Apple M1 işlemcili iPad Pro 5,
  • 12.9 inç büyüklüğünde ekranı olan Apple A12X Bionic işlemci kullanan iPad Pro 3,
  • Apple A15 Bionic işlemci kullanan iPhone 13 Pro Max,
  • Apple a15 Bionic işlemci kullanan iPhone 13 Pro,
(Visited 32 times, 1 visits today)