Akıllı telefon üreticilerinden OnePlus yeni N300 modeliyle karşımıza çıktı. Akıllı telefonun sahip olduğu pek çok özellik gerçekleştirilen tanıtım ile belli oldu.

Bir süredir Nord N300 akıllı telefonunun tanıtılması beklenmekteydi. Serinin bir önceki modeli olduğu bilinen N200’den sonra şimdi de 5G ve büyük bir bataryaya sahip olan yeni bir model olarak karşımıza çıkan Nord N300 modelinin teknik özellikleri yapılan tanıtımla resmiyet kazanmış oldu.

Nord N300 Teknik Özellikleri

Telefonun ekran özelliklerinden başlayacak olursak; Cihazda IPS LCD panel yapısına sahip olan 6.56 inç büyüklüğünde ekran bulunmaktadır. Ekranın HD+ çözünürlüğü vardır. 90 Hz tazeleme hızı bulunmakta olan akıllı telefonda yonga seti olarak MediaTek MT6833P  Dimensity 810 bulunmaktadır ve grafik birimi olarak Mali G57 MC2 yer almaktadır.

İşletim sistemi olarak Android 13 ile kutudan çıkacak olan akıllı telefon bunun yanında Oxygen OS arayüzü ile kendisini gösterdi. Cihazın 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı ile piyasaya sürüleceği açıklanmakta olup aynı zamanda 1 TB’a kadar microSD kart desteği de sunacaktır.

Telefonun kamera özelliklerine değinecek olursak; Cihazın arka kısmında 48 MP çözünürlüğe sahip olan ana lens yer almaktadır ve ona 2 Megapiksellik lens eşlik ediyor. Ön bölümünde ise 16 Megapiksel çözünürlüğünde bir adet selfie kamerası yer almaktadır.

Bataryası 5000 mAh büyüklüğünde olan akıllı telefon bir günü rahatlıkla çıkarma amacını güdecek. Bağlantı tarafında ise Bluetooth 5.1 , 5G , çift 4G, Wİ-Fi 802.11 ac gibi bağlantı destekleri bulunacak.

Telefonun parmak izi okuyucusu yana entegreli olarak gelecek. Cihaz 33W hızlı şarj desteği sunacak olup böylece ürünü hızlı bir şekilde şarj edebilmek mümkün olacak.
Genel olarak orta seviye özellikleri şık bir kasa içerisinde sunmakta olan akıllı telefon, önceki modelde yer alan yonga seti yerine daha hızlı ve daha güçlü olan bir yonga setine yer vererek dikkat çekiyor.

(Visited 10 times, 1 visits today)