Günümüzün en çok kullanılan oyun platformu Steam üzerindeki en popüler oyunların hangileri olduğuna yönelik olarak duyuru yapıldı.

Video oyunlarına özellikle pandemi dönemiyle beraber çok daha fazla ilgi gösterilmeye başlandı. Steam platformu zaten popüler bir oyun mağazası olmasına karşın özellikle son iki yılda daha da çok kullanılmaya başlandı. Peki Steam kullanıcılarının oyun alışkanlıkları ne yönde? İşte buna yönelik olarak Steam tarafından duyuru yapıldı.

En büyük oyun platformlarından biri olarak kabul edilen Steam üzerinde Eylül ayına ilişkin olarak rapor yayınlandı. Yayınlanan raporda öne çıkan oyunlar listelenirken, en fazla satan oyunların ve DLC’lerin hangileri olduğu da duyuruldu.

Eylül ayının en çok satan oyunu

Gelen bilgilere göre Steam üzerinde Eylül ayının en fazla satan oyunu NBA 2K22 oldu. Onu MADNESS: Project Nexus video oyunu takip ederken hemen arkasında da Hot Wheels Unleashed™ yer aldı. Listenin dördüncü sırasında New World, beşinci sırasında ise Melty Blood : Type Lumina’nın olduğu açıklandı.

En çok satan DLC belli oldu

Steam üzerinde Eylül ayında en fazla satan DLC içeriklerinin hangileri olduğu da duyuruldu. Buna göre listenin ilk sırasında Pathfinder: Wrath of the Righteous – Commander Pack yer alırken ikinci sırasında A Total War Saga: TROY – Mythos içeriği, üçüncü sırasında ise Outer Wilds – Echoes of the Eye oyunu yer alıyor.

En popüler ücretsiz oyunlar

Steam üzerinde Eylül 2021’in en popüler ücretsiz oyunlarının hangileri olduğu da açıklandı. Buna göre Eylül ayında en fazla oynanan ücretsiz video oyunu Vampire: The Masquerade – Bloodhunt olurken hemen arkasında eFootball 2022, onun arkasında ise Deathly Stillness yer aldı.

(Visited 34 times, 1 visits today)