Instagram üzerinde çok sayıda takipçisi olan kişilerce yapılan kullanıcıyı başka bir siteye yönlendiren bağlantı paylaşımları artık her hesap tarafından yapılabilecek. Detaylar haberimizde…

Instagram platformunun hikayelerinde bazı ürünlerde bazı hesaplar tarafından bağlantılar paylaşıldığına şahit oluyorsunuzdur. Ancak sizin takipçi sayınız düşükse bağlantılar paylaşmanıza izin verilmez. Bu da Instagram’ın diğer sosyal medya platformlarına nazaran en farklı özelliklerinden biridir ve pek çok kişi tarafından sıklıkla eleştirilmektedir.

Instagram üzerindeki mevcut durum, internet sitelerinin resmi hesaplarının da platformda olmasını zorlaştırmaktadır. Bunun nedeni çok popüler olmayan sitelerin kendi adreslerine hiçbir bağlantı yayınlayamamasıdır. Bu da aslına bakarsanız Instagram için ciddi bir kullanıcı kaybı demektir. Öte yandan Instagram üzerinde şahsi ufak çaplı hesapların da link stickers özelliği bulunmamakta olup, bundan sonraki süreçte ise mevcut durum değişecek.

Yapılan duyuru ile Instagram üzerinde hikayelere bağlantı ekleme özelliğinin bundan sonra herkes tarafından kullanılabileceği açıklandı. Önceden hikayesinde bağlantı vermek isteyen kişiler bağlantı etiketlerini kullanmak yerine yukarı kaydırma fonksiyonunu kullanıyordu. Bu özellik sadece doğrulanmış ve belli kullanıcı sayısına sahip hesaplarca kullanılabilmekte idi. Bu da binevi haksız rekabete yol açmakta idi. Artık herkesçe kullanılabilecek.

Instagram Hikayeler Hakkında

Instagram Hikayeler, paylaşıldıktan 24 saat sonra otomatik olarak silinen gönderiler olup, sadece sizi takip eden kişilere gözükmektedir. Instagram üzerindeki bu paylaşımlar uygulama açıldığında en üstte çıkar ve böylece dikkat çeker. Paylaşılan hikayenin içeriğinde fotoğraf veya video olabilir.  Hikayenin hemen altında kaç kişi tarafından görüldüğünü de görebilirsiniz. İlk olarak 2016 yılında kullanılmaya başlanan Instagram hikayeler fonksiyonu günümüzde son derece popüler olan Instagram özelliklerinden biridir. Instagram’da bağlantı paylaşmanın herkes için açılmasıyla beraber özelliğin farklı bir hale bürüneceğini, adeta boyut atlayacağını düşünüyoruz.

(Visited 27 times, 1 visits today)