Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Xiaomi’nin 11T Pro modeline ilişkin olarak yeni gelişmeler var. Cihazın fiyatı netlik kazandı!

Günümüzün popüler teknoloji şirketlerinden Xiaomi, akıllı telefon kategorisindeki çalışmalarına devam ediyor. Şirket bir süre önce Mi takısını kullanmaktan vazgeçti ve bu nedenle artık akıllı telefonlarında Mi takısı yer almıyor. Bu sebeple Xiaomi 11T Pro modelinde de “Mi” ibaresi yer almamakta olup, cihaz doğrudan 11T Pro ismiyle tanıtıldı ve ülkemizdeki fiyatı netlik kazandı.

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, Mi 11T Pro modelinin Türkiye fiyatını duyurdu. Telefonun fiyatı sahip olduğu depolama alanı ve RAM seçeneklerine göre değişkenlik gösteriyor. 8 GB RAM + 256 GB depolama alanına sahip olan sürüm 8.499,00 TL’den alıcı beklerken 12 GB RAM + 256 GB depolama alanına sahip olan sürüm 8.999 TL’den alıcı bekliyor. Ürünün sahip olduğu özellikler bakımından üst segment bir cihaz olduğunu ve bununla bağlantılı olarak yüksek bir fiyatının olduğunu da söyleyebiliriz.

Akıllı telefonun ekranı 120 Hz tazeleme hızı sunuyor. Bu bağlamda yüksek bir tazeleme hızı desteği sunan akıllı telefon aynı zamanda kamera kalitesi olarak da iddialı. Fotoğraf çekimine önem veren kullanıcılar için sahip olduğu 108 MP güçlü ana kamerasıyla öne çıkıyor. Böylece iddialı çekimler yapabiliyorsunuz.

Telefonda Snapdragon 888 yonga seti bulunmakta olup, 108 Megapiksel ana kamera kullanıyor ve bu kameraya 8 MP + 5 MP kameralar eşlik ediyor. Ön yüzünde ise 16 Megapiksellik kamera bulunuyor. Peki cihaz şarj konusunda nasıl ? 11T Pro modelinin hızlı şarj desteği bulunmakta olup, 67W desteği sayesinde sahip olduğu 5000 mAh bataryayı çok kısa bir süre içerisinde doldurabiliyor.

Dolby Atmos desteği ve Harman-Kardon  hoparlörler

Ses konusunda da iddialı olan akıllı telefonda Dolby Atmos desteği bulunuyor ve Harman-Kardon hoparlörlere sahip. 1 milyon renk desteği sunan 6.67 inç büyüklüğünde AMOLED ekrana sahip olan akıllı telefonun ekranı Gorilla Glass Victus tarafından korunmakta.

(Visited 20 times, 1 visits today)