Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Xiaomi, Redmi Note serisinde sergilediği başarıyla dikkat çekiyor. Şirket dünya çapında ne kadar Redmi Note sattığını duyurdu.

Popüler teknoloji markalarından Xiaomi’nin genel müdürü olan Lu Weibing tarafından Redmi Note odaklı Xiaomi etkinliği esnasında önemli açıklamalar yapıldı. Weibing açıklamasında Redmi Note serisinin dünya çapında 240 milyondan fazla satış yaptığını duyurdu.

Xiaomi’nin Redmi Note serisinin dünya çapında 200 milyon sattığı biliniyordu. Söz konusu veriler Mayıs ayında yayınlanmıştı. Şimdi yapılan açıklamada ise 240 milyondan fazla satıldığı açıklandı. Bu bağlamda çok kısa bir süre içerisinde büyük bir iş başarıldığını söyleyebiliriz. Xiaomi için işler bir hayli hızlı ilerliyor. Zira 2019 yılının Ekim ayında da rakam 100 milyon, geçtiğimiz ayın Kasım ayında da 140 milyondu.

Note serisinin geleceğinin bir hayli parlak gözüktüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Serinin geleceği açısından şirketin hangi hamleleri sergileyeceği de büyük önem arz edecek. İlk nesil performansı artıracak olup ikincisi ise biraz daha prestij katmaya yönelik olacak. Serideki telefonların fiyatlarının ise 390 Dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Uluslararası Bölümün Başkanı olan Lu Weibing tarafından yapılan açıklamada dünya çapında 10.000 Xiaomi mağazasının aktif olmak üzere olduğu belirtildi. Bu bağlamda Xiaomi artık daha fazla kullanıcıya da fiziksel mağazalarıyla hizmet verebilecek.

Xiaomi Hakkında

Lei Jun tarafından 2010 yılında kurulan teknoloji şirketi Xiaomi, bu bağlamda geçmişi çok da uzun yıllar öncesine dayanmayan, köklü teknoloji şirketlerine nazaran çok daha yeni bir marka. Ancak kısa sürede çok fazla büyüyen Xiaomi, özellikle son iki yıldaki başarısı ile parmak ısırtıyor. Şirket Herkes İçin Yenilik sloganıyla kurulmuş olup, yüksek kaliteli ürünlerin herkes tarafından ulaşılabilir olması gerektiğine inandığını belirtmektedir. Hali hazırda 30’un üzerinde ülke ve bölgede yer alan Xiaomi, dünya markası haline gelmek için çalışmaktadır.

(Visited 28 times, 1 visits today)