Oppo markasının Find X6 Pro akıllı telefonunun sahip olduğu pek çok teknik özellik belirlenmiş durumda. Cihaza ilişkin olarak ayrıntılar belli oldu. İşte habere dair tüm ayrıntılar…

Son dönemde sıklıkla gündeme gelen Oppo markası çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup, marka Find X6 Pro akıllı telefonunun sahip olduğu teknik özellikleri ortaya çıkarmış durumda.

Yeni Oppo Find X6 Pro akıllı telefonunda 6.7 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde 120 Hz tarama hızı bulunmakta olan kavisli panel ekran yer almaktadır.

Cihazın ekranı E6 OLED uyarlanabilir tarama hızı desteği sunmaktadır. Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olan akıllı telefon 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar dahili depolama alanına sahip olmakla beraber cihazın ana kamerası 1 inç büyüklüğünde 50 MP çözünürlüğündeki IMX989 görüntü sensörüdür. Bu ana sensöre 50 MP ultra geniş açılı ve 50 MP telefoto kamera lensi eşlik etmektedir. Bu bağlamda cihazın güçlü bir kamera desteğinin olduğunu söylemek mümkündür. Cihazda yer alan ön kamera ise 32 Megapiksel çözünürlüğünde çekim yapmaktadır.

Telefonun bataryası 5000 mAh büyüklüğündedir. 100W hızlı şarj ve 50W kablosuz hızlı şarj desteklemektedir. Cihaz işletim sistemi olarak Android 13 tabanlı ColorOS 13 sürümü sunmaktadır. Ürünün IP68 sertifikası yer almaktadır.

Cihazın RAM ve depolama alanı olarak tam anlamıyla üç farklı seçenek sunmasını bekliyoruz: 8 GB RAM +- 128 GB depolama alanı, 12 GB RAM – 256 GB depolama alanı ve 12 GB RAM / 512 GB depolama alanı seçenekleri sunulması beklenmektedir.

Hoparlör olarak stereo dizilimine yer verilmekte olan akıllı telefon böylece mono hoparlörlere nazaran daha avantajlı bir ses deneyimi sağlayabiliyor. Cihazın genel olarak iddialı özelliklere sahip olduğunu, ancak asıl önemli olan noktanın fiyatı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Haberimize ilişkin olarak fikirlerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından yazmayı ihmal etmeyin.

(Visited 3 times, 1 visits today)