Samsung markasının Galaxy A13 akıllı telefonu ülkemiz pazarında resmen satışa sunuldu. Cihaz giriş segmente hitap ediyor.

Akıllı telefon alanında en popüler markalardan biri olan Samsung, aynı zamanda en çok akıllı telefon üretimi yapan şirket olarak biliniyor. Samsung çalışmalarına tam gaz davam etmekte olup bu sefer de Galaxy A13 akıllı telefonunu piyasaya sürdü.

Bir süredir ülkemizde satılması beklenen giriş seviyesi akıllı telefonlardan Galaxy A13, 64 GB depolama alanı ve 128 GB depolama alanı olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneğiyle satışa sunuldu. Akıllı telefonun 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olan sürümü 4.399 TL fiyat etiketiyle , 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olan sürüm ise 4.699,00 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Galaxy A13 akıllı telefonunun 6.6 inç büyüklüğünde ekranı bulunmakta olup, cihazın ekranı TFT LCD yapıda ve 60 Hz desteği bulunuyor. Aynı zamanda Full HD+ çözünürlüğü olan akıllı telefon, sekiz çekirdekli Exynos 850 işlemcisinden güç alıyor. Telefonda yazılımsal olarak ise Android 12 tabanlı One UI 4.1 bulunuyor. Batarya tarafında ise 15 watt şarj destekli 5000 mAh büyüklüğünde pili olan akıllı telefon kamera tarafında ise 50 MP ana lense sahip olup, bunun yanında 8 MP geniş açılı lense, 2 MP makro lensine ve 2 MP derinlik lensine sahip. Telefonun ön kısmında ise çentik üzerinde konumlandırılan 8 MP selfie kamerası yer alıyor.

Açıkçası telefonunun fiyatının eski zamanlarla karşılaştırdığımız zaman oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz ancak enflasyonun bu hızla devam etmesi halinde yakında bu fiyatlar da uygun hale gelecektir. Bu arada telefonun şu an açık mavi, siyah ve beyaz olarak üç farklı renk seçeneğiyle satılmakta olduğunun da altını çizelim. Pazarda nasıl bir satış performansı sergileyeceği merak edilen ürüne ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

(Visited 21 times, 1 visits today)