Akıllı telefon üreticilerinden Samsung’un Galaxy J7 isimli telefonuna yönelik olarak sürpriz bir yazılım güncellemesi çıktı. 7 yıllık olan telefon yazılım güncellemesi aldı. İşte habere ilişkin detaylar…

Günümüzün önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olarak bilinen Samsung çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup, şirket ilginç bir şekilde yedi yıl önce piyasaya sürülmüş olan Galaxy J7 telefonuna yönelik olarak güncelleme yayınlandı. Böylece kullanıcılara ters köşe yaparak dikkat çekti.

Genelde bir telefonun iki yıl veya üç yıl kadar yazılım güncellemelerinden yararlandığını, sonrasında ise kaderine terk edildiğini görürüz. Samsung ise J7 için tam yedi yıllık olmasına rağmen güncelleme yayınlayarak öne çıktı. Telefon için çıkan son yazılım güncellemesi ise 2018 yılında kendisini göstermişti.

Galaxy J7 akıllı telefonu 2015 yılında piyasaya sürülen bir model olup, J700FXXU4BVG2 (SM-J700F modeli için) ve J700HXXU3BVG2 (SM-J700H modeli için) yazılım güncellemesi çıktı. Söz konusu yazılım güncellemesi telefondaki GPS sinyal alımının kararlılığı yönünden iyileştirmelerde bulunmakta ve bu açıdan önem arz etmektedir. Güvenlik düzeyinde ve Android sürümünde ise herhangi bir değişiklik sunmamakta olan güncellemenin aslında ufak çaplı bir düzeltme güncellemesi olduğunu söyleyebiliriz.

Son güncellemesi 2018 yılında yayımlanmıştı

Galaxy J7 akıllı telefonu için aslında son güncelleme 2018 yılında piyasaya sürülmüştü. Yani dört yıldır güncelleme almayan telefon için birden bu şekilde bir düzeltme güncellemesi yayımlanmış olmasının dikkat çekici bir husus olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu güncelleme cihaz için çıkan muhtemelen son güncelleme konumunda olup bundan sonra herhangi bir güncelleme geleceğini düşünmüyoruz.

J7 Özelliklerini Hatırlayalım

  • Snapdragon 410 – 615 ve Exynos 7580 olmak üzere üç yonga seti versiyonu
  • 5.5 inç büyüklüğünde HD çözünürlükte Super AMOLED panel ekran
  • 16 GB dahili depolama alanı
  • 128 GB microSD kart desteği
  • 3000 mAh batarya
  • Android Marshmallow 6.0.1 işletim sistemi
(Visited 17 times, 1 visits today)