Samsung markasının Galaxy M33 5G modelinin yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenmekte olup, cihazın tanıtım tarihi belirlenmiş durumda.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Samsung, Calays verilerine göre dünyada yüzde 20’lik Pazar payına sahip ve telefon kategorisinde ikinci sırada yer alıyor.

Samsung markasının Galaxy A serisinin ve M serisinin meşhur olduğunu bu seri kapsamında her yıl yeni akıllı telefon modellerinin piyasaya sürüldüğünü biliyoruz. Samsung, Galaxy A33, Galaxy A53 ve Galaxy A73, Galaxy M23 ve Galaxy M33 akıllı telefonlarını piyasaya sürebilmek için harekete geçmiş olup, bu cihazlardan biri olan Galaxy M33 5G’nin çıkış tarihine ilişkin olarak yeni gelişmeler meydana geldi.

Galaxy M33 5G ile ilgili daha önce başarılı sızıntılar yapan kaynaklarca paylaşılan yeni sızıntılara göre cihazın tanıtım tarihi belirlenim durumda. Kesin bir gün bilgisi olmasada telefon Mart ayı içerisinde tanıtılacak. İlk olarak Hindistan pazarı için piyasaya sürülecek ve zaman içerisinde diğer pazarlar için de çıkışını gerçekleştirecek.

4G ve 5G olmak üzere iki farklı sürümünün bulunması beklenen Galaxy M33 akıllı telefonunun ekran özelliklerine ilişkin gelen bilgelere göre cihaz 6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip olacak. Exynos 1200 işlemcisiyle piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefonun, bu bağlamda orta segment bir yonga seti kullanacağını söyleyebiliriz. Söz konusu yonga setinde iki 2.4 GHz’lik performans ve altı adet 2.0 GHz hızında çalışan verimlilik çekirdeğine ek olarak ARM Mali-G68 grafik birimi bulunuyor.

Telefona ilişkin paylaşılan Geekkbench verilerine göre cihaz 6 GB RAM ile piyasaya sürülecek olup, aynı zamanda iddialar 8 GB RAM seçeneğine sahip olan bir versiyonunun daha olacağı yönünde. 25W hızlı şarj destekli 6000 mAh bataryaya sahip olması beklenen akıllı telefon, Android 12 tabanlı One UI 4.0 arayüzüne sahip olacak.

(Visited 58 times, 1 visits today)