Samsung markasının merakla beklenen akıllı telefonu Galaxy S23 FE’nin sahip olduğu pek çok teknik özellik belli olmuş durumda. İşte akıllı telefona ilişkin bilinmesi gerekenler….

Samsung hali hazırda en ünlü teknoloji şirketlerinden biri konumunda olup çalışmalarına tam gaz devam etmektedir. Akıllı telefon kategorisinde en büyük satış hacmine sahip markalardan biri olan Samsung, Galaxy S23 FE modelini sunmakta ve cihazın sahip olduğu pek çok özellik belli olmuş durumda.

Uygun fiyatlı bir alternatif olarak Galaxy FE serisini sunmakta olan Samsung, bu serisinde sıklıkla sıkıntılar yaşamasıyla gündeme geliyor. Özellikle de S21 FE modeli 2021’de çıkması beklenen bir model olsada çip kiriz nedeniyle 2022 yılına ertelenmişti.

Samsung’un Galaxy S22 FE’yi pas geçtiği yönünde bazı bilgiler bulunmakta olup bu bağlamda direkt olarak Galaxy S23 FE modelini sunması bekleniyor.

Şu an Qualcomm’un SM7475 model numaralı ve orta-üst segmente hitap eden bir işlemci üzerinde çalıştığı yönünde iddialar bulunmakta olup, söz konusu yonga setinin Snapdragon 7 Gen 2 veya 7+ Gen 1 şeklinde isimlendirilmesi beklenmektedir.

Mayıs ayında tanıtımı gerçekleştirilen Snapdragon 7 Gen 1‘in halefi olan işlemci selefindeki gibi 1+3+4 çekirdek tasarımını benimseyecek olup maksimum 2.4 GHz hızlarına çıkması beklenmektedir. Selefine nazaran ciddi iyileştirmeler içermesi ve şekilde kullanıcıların karşısına çıkması beklenen akıllı telefonunun bataryası 5000 mAh büyüklüğündedir.

RAM olarak iki farklı sürüm olarak gelmesi beklenen S23 FE modeli 6 GB RAM ve 8 GB RAM seçenekleri ile gelebilir. Akıllı telefonun 5G desteği ile gelmesi beklenirken cihazın ekranının da 6.67 inç büyüklüğünde olması beklenmektedir. Arka kamera tarafında 108 + 8 + 5 Megapiksel olmak üzere üçlü arka kamera platformu ile gelmesi beklenen akıllı telefonla ilgili olarak önümüzdeki süreçte daha fazla bilginin gelmesi bekleniyor. Habere dair yorumlarınızı hemen aşağıdaki kısımdan yazabilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)