Samsung’un Galaxy Tab S8 FE modeline dair gelen son haberler tabletin çıkmasının 2022 yılının sonlarını bulacağını gösteriyor.

Teknoloji şirketi Samsung çalışmalarına devam etmekte olup, Galaxy Tab S8 serisi kapsamında yeni Tab S8 FE modeli üzerinde çalışıyor. Söz konusu ürün, Tab S8’in kırpılmış bir versiyonu olacak. Ürünün çıkış tarihine dair yeni haberler var.

Samsung tarafından Mayıs ayında 12.4 inç büyüklüğünde ekranı olan Galaxy TAB S7 FE tanıtımı gerçekleştirilmişti. Söz konusu tabletin selefi de piyasaya sürülecek ancak bu yakın bir tarihte olmayacak. Galaxy Tab S8 FE modelinin 2022 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu arada tabletin Galaxy Tab S8 FE olarak değil de Galaxy Tab S8 Lite olarak da piyasaya sürülebileceğini belirtelim.

Samsung’un Galaxy Tab S8  modelinin ise 2022 yılının başında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Galaxy Tab S8 tabletinin 120 Hz tazeleme hızına sahip olan 11 inç büyüklüğünde LTPS TFT LCD ekrana sahip olduğu biliniyor. Aynı zamanda tabletin 45W hızlı şarj desteği olan 8000 mAh bataryası bulunmakta olup böylece şarj konusunda kullanıcıya sıkıntı yaşatmayacak gibi gözüküyor. 8 GB RAM’e yer verilen tablette 256 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Galaxy Tab S8+ Özellikleri

Galaxy Tab S8 serisinin içerisinde Tab S8+ seçeneği de bulunmakta olup, söz konusu tabletin 120 Hz tazeleme hızına sahip olan 12.4 inç OLED ekran ile gelmesi bekleniyor. Cihazın parmak izi tarayıcısının olması ve ekran altında yer alması bekleniyor. Öte yandan 10.090 mAh hızlı şarj desteği ile gelecek olan tablet, kullanıcılara şarj ve batarya performansı bakımından tatminkar bir hizmet sunacak.

Galaxy Tab S8 Ultra

Tab S8 serisinin en üst versiyonu olarak Galaxy Tab S8 Ultra modeli piyasaya sürülecek olup, cihaz aynı zamanda bir tablete göre büyük bir ekran ile gelecek. Tabletin 120 Hz destekli 14.6 inç büyüklüğünde OLED ekran bulunmakta olup, 12000 mAh bataryayla gelecek. Üründe 8 MP ana kameraya ek olarak 5 MP ultra geniş açılı kameraya da yer veriliyor.

(Visited 93 times, 1 visits today)