Samsung markası Galaxy Watch 5 için sıklıkla güncelleme yayınlayarak dikkat çekiyor. Watch 5 serisi için bir güncelleme daha yayınlanmış durumda. İşte habere dair detaylar…

Teknoloji dünyasının önde gelen markalarından Samsung’un giyilebilir cihaz kategorisinde de hizmet göstermekte olduğu biliniyor. Bu alanda Galaxy Watch serisi kapsamında ürünler sunmakta olan Samsung şu sıralar Watch 5 üzerinde güncellemeler konusunda yoğun bir şekilde çalışıyor ve Watch 5 modelleri için yeni bir güncelleme daha yayınladı.

Galaxy Watch 5 serisi kapsamında Wear OS 3.5 tabanlı One UI arayüzünü sunan akıllı saat, bir ay içerisinde ikinci yazılım güncellemesini aldı. Bu kapsamda SM-R900 (Galaxy Watch5) ve SM-R925 (Galaxy Watch5 Pro’nun LTE versiyonu) en son yazılım güncellemesinden yararlanmakta. Yayınlanan R9xx0XXU1AVH6 versiyon numarasını taşımakta olan güncelleme ilk etapta Kuzey Amerika’da aktif hale getirilmiş durumda ve kısa bir süre zarfı içerisinde diğer ülkelerde de kullanıma sunulması beklenmektedir.

Çıkan yazılım güncellemesi Temmuz 2022 güvenlik seviyesinde kalsada kararlılık ve güvenilirliği artırıyor. Stabilizasyon kodları uygulayan yeni yazılım , özellikler bakımından ise gözle görülür bir yenilik sunmuyor.

Watch 5 Serisi

Galaxy Watch 5 serisi kapsamında Watch 5 standart modeli alüminyum kasaya, Watch 5 Pro ise titanyum kasaya sahiptir. Watch 5 modeli 1.2 inç ve 1.4 inç ekran seçenekleri sunmaktadır. Watch 5 Pro ise doğrudan 1.4 inçlik ekran barındırmaktadır. Watch 5 standart versiyonda 410 mAh batarya bulunmakta olup bu batarya değeri 44mm için geçerli. 40 mm seçeneğinde ise 284 mAh pil bulunuyor. Watch 5 Pro modeli ise 590 mAh pil sunmaktadır.  Bu bağlamda Watch 5 Pro modelinin batarya konusunda daha iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Watch 5 serisinin temelinde Exynos W920 işlemcisi bulunmaktadır. 1.5 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı mevcuttur. Giyilebilir cihazda yazılım olarak ise Samsung tarafından desteklenmekte olan Wear OS 3.5 arayüzü yer alıyor.

(Visited 8 times, 1 visits today)