Teknoloji şirketlerinden Asus, uzun süredir beklenen ROG Phone 6D isimli akıllı telefon modelinin tanıtımını tertip etti. Böylece ürüne dair ayrıntılar belli oldu.

Asus markasının oyun dünyasında önde gelen markalardan biri olduğu biliniyor. ROG serisi kapsamında oyunculara özel olarak pek çok ürün sunmakta olan ASUS, bu sefer de oyun odaklı akıllı telefon modelleriyle gündeme gelmiş durumda. Asus markası ROG phone 6D modeli ile kendisini gösterdi. Tanıtılması bir süredir beklenen ürün en sonunda tanıtıldı.  Üstelik 6D ile beraber 6D Ultimate isimli bir modelin de tanıtımı gerçekleştirildi.

Dimensity 9000+ yonga setine sahip olan Phone 6D ve 6D Ultimate modellerinde 10 bit renk derinliği HDR10+ özellikli 6.78 inç OLED panele yer verilmektedir. Ekranın orijinal ROG Phone 6 serisi ile aynı özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkün. Ekran çözünürleğü olarak 1080×2440 piksel çözünürlüğe yer verilmekte olan cihazlarda AMOLED ekran paneli bulunmaktadır.

İki modelde de 6000 mAh büyüklüğünde batarya yer almaktadır. USB kullanarak 65 W’ kadar hızlı bir şekilde şarj etmek mümkündür.

Standart modelde RGB LED aydınlatmalı ROG logosu bulunmakta olup, 6D Ultimate modelinde ise telefonun arka kısmında ROG Vision renkli PMOLED ekran kullanılmış. Modeller 8K çözünürlüğünde 24 FPS akıcılığına sahiptir ve UHD çekim yapabilme yeteneğine sahipler. İki modelde de 12 GB RAM yer almaktadır.

Kamera tarafında arka kısımda 1.0µm piksel ve f/1.9 lensli 50MP 1/1.56 ana kamera, 13 MP f/2.2 ultra geniş açılı kamera ve 5 MP makro kamera ve ön bölümde 12 MP selfie kamerası özelliği bulunmaktadır.

Peki iki modelin farkı ne?

Açıkçası iki modelin arasında teknik özellik bakımından tek farkın kullanılabilir depolama alanı olduğunu söyleyebiliriz. Ultimate modelinde 512 GB’a kadar artırım yapılabilirken standart model en fazla 256 GB’a kadar çıkabiliyor.

(Visited 4 times, 1 visits today)