Teknoloji şirketlerinden ASUS, yeni RTX 3090 Ti grafik kartlarına yönelik olarak yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Asus, ROG Strix LC GeForce RTX 3090 Ti ve TUF Gaming GeForce RTX 3090 Ti grafik kartları ile kendisini gösterdi.

Günümüzde OEM ürünler ile adından söz ettiren ASUS, NVIDIA’nın RTX 3060 ve 3070 grafik kartlarıyla ilgili de yoğun ilgi gördükten sonra bu sefer de RTX 3090 Ti grafik kartlarıyla kendisini gösteriyor. Bu kapsamda ROG Strix LC GeForce RTX 3090 Ti ve TUF Gaming GeForce RTX 3090 Ti grafik kartlarının duyurusunu yaptı.

ROG Strix LC GeForce RTX 3090 Ti modelinin kapalı devre sıvı soğutma sistemi bulunmakta olup böylece sıcaklıklar ile gürültü düzeyini kontrol altında tutmakta.
Soğutma sisteminin ilk aşamasında grafik işlemci ve dahili belleği kaplayan özel tasarım soğuk plaka kullanılıyor. Plaka saf performanstan sorumlu bileşenler için birinci sınıf soğutma sağlarken, 560 mm tüp ise büyük kasalara veya AIO CPU soğutucu içeren sistemlere bile radyatör takmak amacıyla esnek seçenekler sunmakta.

TUF Gaming GeForce RTX 3090 Ti hava soğutma hususunda iddialı bir model olup, kart metalik ön kapakta endüstriyel tasarım hatlarına ve mat siyah renge sahip. Üç adet eksen teknolojili fana sahip olan modelde geniş yüzey alanına sahip soğutma bloğuna yeterli seviyede hava iletebiliyor. Başarılı tasarımı ile fanları daha hızlı dönebilmekte ve gürültüyü artırmadan soğutma bloğuna daha fazla hava iletebilme yeteneğine sahip.

CES 2022’de duyurulan RTX 3090 Ti GPU’nun özelleştirilmiş modelleri olan ASUS grafik kartları, standart ve hız aşırtmalı sürümlere sahip. RTX 3090 Ti’da 10,752 ile rekor sayıda CUDA çekirdeği yer almakta olup, kart böylece 78 RT-TFLOP, 40 Shader-TFLOP ve 320 Tensor-TFLOP düzeyinde güç sağlayabiliyor.

(Visited 18 times, 1 visits today)