Bu içeriğimizde Gmail hesabına nasıl farklı cihazlar kullanarak giriş yapabileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte konuya dair detaylar…

Günümüzde en çok kullanılan mail servislerinden biri Gmail olup, her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Gmail hizmeti bugün dünya çapında milyarlarca kullanıcıya sahip olup, Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda varsayılan olarak telefonla eşleştirilen bir Gmail hesabının bulunması da zaruriyettir.

Gmail.com uzantısına sahip mail adresiniz ile tüm Google hizmetlerini kullanabilmeniz mümkündür. Hatta bu hizmetlere aynı hesap üzerinden ulaşmakta iseniz hesap ile giriş yaptığınız tüm cihazlarda yapmış olduğunuz işlemleri senkronize olarak görebilirsiniz.

Gmail hesabı oluşturmak

Bir Gmail hesabı oluşturmak son derece basit olup bunun için ilk olarak Gmail.com adresine giriniz ve Gmail Hesap Oluşturma sayfasını açınız. Ad soyad ve diğer istenen bilgileri giriniz. Gmail.com uzantılı yeni e-posta adresinizi ve şifrenizi belirledikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz. Yazmış olduğunuz telefon numarasına da bir doğrulama kodu gelecek olup o an da onaylayabileceğinizden emin olunuz.

Android ile Gmail’e giriş yapma yöntemi :

En popüler mobil işletim sistemi konumunda olan Android üzerinde Gmail’e kısa yoldan giriş yapabilirsiniz. Android cihazınızın Ayarlar bölümüne girin ve oradan Hesaplar sayfasına dokunup Hesap Ekle seçeneğine dokunun. Kullanmak istediğiniz Gmail hesap bilgilerinizi yazarak giriş yapın. Gmail.com aracılığıyla veya Gmail uygulaması aracılığıyla da maillerinizi kontrol edebilirsiniz.

iOS’ta Gmail’e giriş yapma yöntemi:

iOS için Gmail mobil uygulamasını indirip Gmail adresinizle giriş yapın veya Ayarlar uygulamasına girip Mail sayfasına, oradan da Hesaplar seçeneğine dokunun. Ardından Hesap Ekle seçeneğine dokunarak Gmail adresiniz ve şifreniz aracılığıyla giriş yapınız.

Bilgisayarda Gmail’e giriş yapma yöntemi:

Mail.google.com sayfasını açıp gmail adresinizi ve parolanızı girerek giriş yapınız. Seçmiş olduğunuz güvenlik önlemine göre değişmek kaydıyla telefonunuza giriş kodu da gelebilir.

(Visited 2 times, 1 visits today)