Tecno markası ülkemizde giderek daha popüler hale geliyor ve şimdi de Tecno Camon 19 isimli akıllı telefon modelinin tanıtımı gerçekleştirilmiş durumda. İşte habere ilişkin detaylar…

Son zamanlarda gerek Türkiye pazarında gerek diğer azarlarda ismini duyurmayı başaran Tecno markası çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup şirket şimdi de Camon 19 isimli akıllı telefon modelini piyasaya sürmek içi hazırlık yapıyor ve ürün hakkında beklenen tanıtım resmen gerçekleştirildi.

Tecno Camon 19 akıllı telefonun 6.8 inç büyüklüğünde ekranı bulunuyor. Ekran boyutu olarak oldukça büyük bir telefon olan Camon 19, boyut bakımından standart tabletlere kafa tutuyor. Akıllı telefonda Full HD+ çözünürlüğe sahip olan LCD panel kullanıldığını da belirtelim.

Akıllı telefon görsel açıdan başarılı yapısı ile dikkat çekerken beklentilerin üzerinde bir deneyim ortaya koyuyor. Akıllı telefonun arkasında ise özgün bir kamera adasının bulunması dikkat çekiyor. Telefonun yonga setine değinecek olursak cihazda Helio G85 yonga seti kullanılıyor ve GPU tarafında ise Mali G52 2EEMC2 modeli kullanıyor. Telefon RAM tarafında 4 – 6 GB alana sahip olup 128 GB depolama seçeneği bulunuyor. Cihazın microSD kart desteiğ de bulunmakta.

64 Megapiksel birincil, 2 Megapiksel derinlik ve 2 Megapiksel yardımcı AI lensler olmak üzere üçlü arka kamera platformu barındırmakta olan yeni Camon 19,dört tonlu LED flaş ile optik kısımda dikkat çekiyor. Telefon NFC desteği ve parmak izi okuyucu desteğine sahip olup, batarya tarafında ise 18W hızlı şarj destekli 5000 mAh bataryası bulunuyor. Böylece batarya konusunda standart bir deneyim sunmakta.

Ne zaman çıkacak?

Gelen bilgilere göre akıllı telefon Temmuz ayının başında resmen piyasaya sürülecek olup böylece çıkışı için artık çok az bir zaman kaldığını söyleyebiliriz. Habere ilişkin görüşlerinizi hemen aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz.

(Visited 5 times, 1 visits today)