Popüler video oyunlarından God of War için sonradan çıkan PC sürümü epey sevildi. Sürüm önemli bir başarı yakaladı.

Günümüzün popüler video oyunlarından biri olan God of War, ilk çıktığına konsollar için piyasaya sürülmüştü. Zaman içerisinde PC platformuna da gelen oyun, Steam üzerinde satışa sunulduktan sonra önemli başarılar yakaladı.

Bundan bir ay önce çıkış yapan God of War PC sürümünün ilk bir aylık satış performansı taktire şayan. Gelen bilgilere göre oyun Steam üzerinde 2 milyondan fazla satmayı başardı. Konsollar için 2018 yılında piyasaya sürülmüş olan oyun, konsol tarafında epey sevilen oyunlardan biri olmuştu. PC tarafında da ilgiyle karşılanan God of War video oyunu, ilk çıkış yaptığı 24 saat içerisinde 73 bin 529 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmıştı. Böylece Sony’nin PC platformuna çıkartmış olduğu yapımlar arasında en başarılı video oyunu oldu.

God of War PC sürümü, SteamSpy tarafından yayınlanan satış rakamlarına göre piyasaya sürüldüğü ilk bir ay içerisinde 2 milyon barajını aşmayı başardı. Her ne kadar oyunun satış rakamı net olarak açıklanmasada veriler en az 2 milyonluk satış barajını geçtiği yönünde olup, böylece God of War PC sürümü için önemli bir başarı daha söz konusu oldu. Bu arada bu verinin sadece Steam üzerinde geçerli olduğunu, oyunun Epic üzerinde de satılmakta olduğunu belirtelim.

Epic platformunun özellikle son aylarda çok popüler hale geldiği göz önüne alındığında God of War PC sürümünün orada da yine büyük bir satış kitlesine ulaşmış olduğunu hesap edebiliriz. Oyunun ilerleyen süreçte yeni başarılar kazanması ve yeni rekorlar elde etmesi bekleniyor. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

(Visited 15 times, 1 visits today)