Bu yazımızda Google üzerinde işletme hesabı açarken hangi unsurlara dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google tarafından sağlanan Google My Business yani Google işletme hesabı, önemli imkanlar sunuyor.  İşletmeler fonksiyonu sayesinde bir işletme Google arama sonuçlarında daha fazla göz önüne çıkıyor ve kullanıcıların daha kolay fark edebilmesini sağlıyor.

Google işletme hesabı, bir işletmenin güvenilirliğinin artırılması bakımından önem arz etmektedir. Günümüzde pek çok kullanıcı adını ilk kez duyduğu bir işletmeyi ilk olarak Google üzerinden aratmaktadır. Google işletme hesabının açılması bu açıdan önem arz etmektedir.

Google işletme hesabı açarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İşletme sahibi profili oluşturabilmek için Google işletme hesabının bulunması gerekmektedir. İşletme hesabı oluşturabilmek adına ilk olarak standart bir Google hesabının oluşturulması, ardından Google işletme profilinin oluşturulması ve bunların eşleştirilmesi gerekmektedir. İşletme hesabı için ayrı bir standart Google hesabı oluşturulmalıdır. İşletme hesabının Google Haritalar üzerindeki konum bilgisinin doğru ve güncel olduğundan emin olunmalıdır. Aynı zamanda profilde yer alan bilgiler mutlaka doğru ve güncel olmalıdır. Aksi taktirde Google işletme hesabınız onaylanmayabilir ve onaylansa bile kullanıcılara yeterli güven veremeyecektir.

Google işletme hesabı, müşterilerin işletme hakkında doğru bilgilere sahip olması, işletme hakkında yapılan yorumları görüp yanıt verebilme imkanını sunması, işletmenin rakiplerine nazaran avantajlar elde edebilmesi bakımından önem arz etmektedir. Aynı zamanda rakipleriniz tarafından yapılabilecek olan olası karalama kampanyalarına karşı hamlelerde bulunabilirsiniz.

Google işletme hesabı sayesinde şirketiniz SEO uyumu da yakalar ve böylece Google aramalarında üst sıralarda yer alırsınız. Bunun yanında işletme hakkında yapılan değişiklikleri güncel olarak paylaşabilirsiniz ve böylece kullanıcılarınızın haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

(Visited 33 times, 1 visits today)