Google’ın My Business platformu yani Benim İşletmem platformuna ilişkin olarak bilinmesi gereken unsurlara değiniyoruz.

Google tarafından sunulmakta olan, işletmelerin ücretsiz olarak kayıt olduğu bir platform olan My Business ile işletme sahipleri Google üzerindeki görüntülenmelerini artırabiliyor. Arama sonuçlarında sağ kısımda kutucuk içerisinde ilgili işletmelerin bazı bilgileri paylaşılabiliyor.

My Business kullanan bir işletme daha fazla tıklama almasının yanında konum ziyaretleri %70 civarında artabiliyor ve satın alma oranlarında da yarı yarıya varabilen artış görülüyor.

Google Benim İşletmem kaydı nasıl yapılıyor?

Bunun için ilk olarak https://www.google.com/intl/tr_tr/business/ sayfasına gidiyorsunuz ve Şimdi Yönet butonuna tıklıyorsunuz. Ardından işletme adınızı yazıp İşletmenizi Google’a Ekleyin butonuna tıklıyorsunuz. Şimdi de işletme adresinizin haritalar ve arama sonuçlarında gösterilip gösterilmeyeceğini seçiniz. Ardından işletme adresinizi doğru bir şekilde giriniz çünkü işletmenin onay alabilmesi için girdiğiniz adrese posta ile kod gönderilecektir.

Ardından işletmelerin listelendiği sayfa içerisinde Bunların Hiçbiri seçeneğini işaretleyip devam edin. Ardından gönderim yapmış olduğunuz işletmeniz varsa Evet seçeneğini işaretleyip bölge seçin. Sonra da işletmeye ait olan telefon numarası, internet sitesi gibi bilgileri giriniz. Bu bilglierin tamamen doğru olması gerekiyor çünkü işletmenizi görüntüleyenler bu alandaki bilgileriniz ile size ulaşacaktır.

İşletmenizin açık olduğu saatleri profilinize kaydetmeniz gerekmekte olup, işletmeniz ile ilgili açıklayıcı cümleler ekleyerek de müşterilerinize yardımcı olabilirsiniz. Google Benim İşletmem adres değişikliği yapmak için sol menüde yer alan “Bilgi” alanına tıklayıp açılan sayfada adres değişikliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Profilinize fotoğraf dahil etmek veya silmek amacıyla yönetici sayfasında bulunan Fotoğraflar butonuna tıklayarak açılan sayfada yükleyeceğiniz fotoğrafın türüne göre alan seçiniz ve görsel yüklemesi yapınız. Kullanıcıların sizden ürün satın almaları, sizi aramaları için My Business oldukça önemli bir hizmet olarak öne çıkmaktadır. Bu yüzden işletme sahiplerine tavsiye ederiz.

(Visited 16 times, 1 visits today)