GTA 5 tam ekran yapma hususu oyuncular tarafından merak edilmekte olup, yeni yazımızda GTA 5’i tam ekran haline getirebilmek için kullanılabilecek olan yöntemlere ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz.

Açık dünya temalı en başarılı video oyunlarından biri olarak bilinmekte olan GTA V, meşhur seri için piyasaya sürülmüş olan son video oyunudur. Yapım oyuncuların büyük bir heyecanla oynamakta olduğu etkileyici bir oyundur.

GTA V Nasıl Tam Ekran Yapılır?

GTA V oyununu tam ekran yapabilmek için, hemen hemen her uygulamada da geçerli olan Alt + Enter klavye tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Ancak bazen bu yöntem işe yaramamaktadır. Bunun işe yaramadığı durumlarda pencereli moda tıklayıp Kenarlıksız’ı seçerek oyunu tam ekran haline getirmiş olursunuz. Uygulayabileceğiniz bir diğer alternatif yöntemin ise klavyenizde yer almakta olan F11 tuşuna basmak olduğunu belirtelim.

Oyunun pencereli modda başlaması

Bazı oyuncular GTA V’i her açtıklarında pencereli modda başladığından şikayetçi olmaktadır. Açıkçası bu uzun yıllardır var olan bir sorun olarak bilinmekte olup, oyuncuların pek çoğunda görülüyor. Ancak oyuncular basitçe Alt + Enter klavye tuşunu kullanarak veya pencereli mod deneyimini yeterli bularak böylece konunun üzerine pek düşmeyebiliyor. Bunun kendiliğinden çözümü için Grafik menüsünü seçi Ekran Türü bölümünden tam ekran kodunu, sonrasında hata vermeyen Pencereli adlı bir ekran türünü seçebilirsiniz.

TXT Dosyasıyla Tam Ekran Yapma Yöntemi

Bunun için .txt komut satırı oluşturmanız ve şu komutları yazmanız gerekmekte olup, söz konusu komut: – “-borderless” “- disallowResizeWindow” şeklindedir. Ardından “.txt” dosyasını kaydedin ve steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V olması gereken oyunun ana klasörü içerisine yapıştırın. Böylece uygulayacağınız bu yöntemler ile GTA V oyununu tam ekran olarak kolayca oynayabilirsiniz. Yardım taleplerinizi ve görüşlerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

(Visited 16 times, 1 visits today)